Lider okręgówki nie zwalnia tempa. Orla bez punktów w Pępowie [ZDJĘCIA]

Sport Dąbroczanka Pępowo notuje kapitalny start sezonu. W szóstej kolejce Red Box klasy okręgowej, gr. 5 podejmowała Orlę Jutrosin. Przyjezdni wysoko przegrali.

Drużyna z powiatu gostyńskiego nie zwalnia tempa. W jednym z wcześniejszych meczów pokonała, m.in. Spartę Miejska Górka. W niedzielne popołudnie okazała się lepsza od Orli Jutrosin. Dąbroczanka wygrała 5:1. Trafienie honorowe dla gości, przy stanie 3:0, zanotował Szymon Tyca.

Dąbroczanka z kompletem osiemnastu punktów prowadzi w klasie okręgowej. Orla jest trzynasta. Zgromadziła do tej pory sześć punktów.

Pelikan Dębno Polskie ostatni

Szesnastą pozycję w tabeli zajmuje Pelikan Dębno Polskie. Ekipa grała w sobotę na wyjeździe z Sokołem Kaszczor. Dwie bramki dla dębnian strzelił Patryk Biegała. Tego dnia to nie dało choćby punktu. Cztery bramki strzelili zawodnicy Sokoła Kaszczor. Dębnianie mają na swoim koncie trzy punkty.

Wyjazdowe zwycięstwo Sarnowianki

Lepiej od Orli i Pelikana zaprezentowała się Sarnowianka. W niedzielne popołudnie grała na wyjeździe z Dębem Kębłowo. Po pierwszej połowie utrzymał się remis 0:0. Po zmianie stron jedyne trafienie w meczu zanotowali goście. Na listę strzelców wpisał się Dorian Nawrot. Sarnowianka zgromadziła dziesięć punktów. Jest na szóstej pozycji w tabeli klasy okręgowej.

Ruch Bojanowo z kompletem punktów

Jedynakiem z powiatu rawickiego w Proton klasie A jest Ruch Bojanowo. Ekipa ta podejmowała LUKS Stare Bojanowo. Po pierwszej połowie prowadzili goście jedną bramką. Mógł być remis, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Cheba.

Po zmianie stron długo recepty na pokonanie bramkarza przyjezdnych gospodarze nie znaleźli. Od 67. minuty goście grali w osłabieniu. Jeden z ich zawodników ujrzał czerwony kartonik.

Bojanowianie zanotowali piorunującą końcówkę. W ostatnich dziesięciu minutach na listę strzelców wpisali się: Dawid Kubacki, Ryszard Lipowicz i Marcin Jarczewski. Gospodarze wygrali 3:1. Ruch Bojanowo wywalczył dziewięć punktów w czterech spotkaniach. Zajmuje czwartą lokatę.