Mastersi na medal. Karatecy Suremu pokazali swoją moc [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

SportCi zawodnicy utrzymują świetną formę fizyczną. Mowa o rawickich karatekach. Mastersi Suremu wywalczyli medale na mistrzostwach Polski.

W sobotę (25 listopada 2023 r.) w Witkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF. Do zmagań przystąpili reprezentanci 23 klubów.

- Rawicki Klub Karate Surem reprezentowało pięcioro zawodników - informuje trener Krzysztof Glina z Suremu.

Wszyscy karatecy rawickiego klubu wrócili do domów z medalami. Monika Cichoszewska wywalczyła złoto kumite, Mariusz Barteczka - brąz kumite, Zbigniew Świerczyński - brąz kata, Daniel Popielas - brąz kata i Krzysztof Glina - brąz kata. W klasyfikacji generalnej Surem uplasował się bardzo wysoko. Znalazł się na ósmym miejscu.

Dzień później, do Buku udało się sześciu młodych karateków: Filip Galer, Oliwier Szewiało, Wiktor Szewiało, Oliwier Bukowski, Jan Szeląg i Julian Antonič. Wzięli udział w Enpi Fight Cup.

- Była to całodniowa sesja sparingowa, podczas której zawodnicy doskonalili swoje umiejętności techniczno-taktyczne w walce sportowej. W kategorii U14 najlepszym zawodnikiem maty okazał się Julian Antonič - podkreśla Krzysztof Glina.

Młody karateka stoczył 25 walk. Wygrał 21 z nich, 3 zremisował i 1 przegrał.