Miłe złego początki. Awdaniec Pakosław musiał uznać wyższość rywala [ZDJĘCIA]

Miłe złego początki. Awdaniec Pakosław musiał uznać wyższość rywala [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
70

SportZ rzutu karnego Wojciech Zimny wyprowadził Awdańca Pakosław na prowadzenie. Niestety, kolejne bramki strzelali już zawodnicy gości.

Tęcza-Osa Osieczna była ostatnim rywalem Awdańca Pakosław. Zespoły zmierzyły sie w sobotnie popołudnie (28.09.2024 r.). Z tarczą do domu wracali goście.

Lepsze wrażenie sprawiali goście. Składniej konstruowali akcje. To nie oni jednak wyszli na prowadzenie. W 18. minucie sędzia wskazał na wapno po faulu w polu karnym na Szymonie Kopie. Gola z jedenastu metrów strzelił Wojciech Zimny. Po czterech minutach ponownie sędzia wskazał na wapno. Tym razem - dla gości. Bramkę strzelił Jakub Homski.

Po zmianie stron dalej stroną dominującą była ekipa z powiatu leszczyńskiego. W 60. minucie Krzysztof Kaczyński wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Trener Adam Waresiak zdecydował o zmianie ustawienia na bardziej ofensywne. Gospodarze zamiast w czwórkę, grali w trzech z tyłu. Przyniosło to efekt. Miejscowi śmielej ruszyli do ataku. O włos od remisu byli miejscowi. Po uderzeniu Ziemowita Wlekińskiego z ostrego kąta piłka trafiła w słupek i wróciła na murawę.

Niestety dla Awdańca, przyjezdni zanotowali trzecie trafienie. Gola strzelił Mateusz Ratajski. W końcówce starcia miejcowi musieli radzić sobie w dziesięciu. Po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce, boisko musiał opuścić Bartosz Kaczmarek. Mecz zakończył się przy wyniku 1:3.

Kluczowym momentem tego meczu była utrata gola na 1:2 - skomentował Adam Waresiak, trener Awdańca. - Zmiana ustawienia przyniosła efekt. Ziemowit miał 100% sytuację. Trafił w słupek. Myślę, że gdybyśmy doprowadzili do remisu, ten mecz potoczyłby się inaczej. Przeciwnik raczej nie spodziewał się, że tak zagramy, jak zagraliśmy. Mieliśmy dobre momenty, szczególnie po golu na 1:2. Niestety, piłkarskie szczęście się dzisiaj do nas nie uśmiechnęło. Plus jest taki, że porównując do poprzednich spotkań, zagraliśmy lepiej. Nie straciliśmy 5-6 goli. Oczywiście, fajnie by było wygrać, ale wszystkiego poprawić w krótkim czasie się nie da. Cieszę się, że starsi zawodnicy wrócili. Młodzież nie jest jeszcze tak ograna, nie da sobie sama rady w rozgrywkach ligowych. Będziemy walczyć i czekać na przełamanie - dodał.

Awdaniec rozegrał do tej pory sześć spotkań. Pozostaje bez punktu.

Awdaniec Pakosław - Tęcza-Osa Osieczna 1:3 (1:1)