Mistrzostwa Świata Młodzieżowców w Ju-Jitsu

Mistrzostwa Świata Młodzieżowców w Ju-Jitsu - Zdjęcie główne

Pod koniec marca, w Madrycie odbyły się Mistrzostwa Świata Młodzieżowców U21 w Ju-Jitsu. Wśród uczestników zawodów, w kadrze Polski znalazł się zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu i Judo Miejska Górka Marcin Jędryczka.

W sumie w stolicy Hiszpanii rywalizowało 350 zawodników, którzy reprezentowali 31 państw. Zawody były bardzo udane dla Polaków. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła drugie miejsce, za Niemcami, a przed Francją. Zawodnik miejskogóreckiego klubu rywalizował w kategorii do 85 kg. W pierwszym starciu przegrał z zawodnikiem z Francji Assiga Amaury, który ostatecznie wywalczył brązowy medal w tej kategorii wagowej. W drugim swoim pojedynku Marcin Jędryczka musiał uznać wyższość Kazacha Izbasarova Kaibara, z którym przegrał przed czasem mimo, że przez większość walki prowadził na punkty. Była to zarazem ostatnia walka naszego zawodnika na mistrzostwach.

Co po zawodach powiedział zawodnik Marcin Jędryczka, a także trener Arnold Ratajski, przeczytasz w aktualnym wydaniu "ŻR".