Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu osób niepełnosprawnych

Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu osób niepełnosprawnych - Zdjęcie główne

Na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu, zorganizowane przez ogólnopolskie stowarzyszenie Sprawni Razem.  \r\nW zawodach udział wzięło 72 uczestników, reprezentujących palcówki: ZSS Rawicz, SOSW Rydzyna, ZSS Kościan, ZSS Leszno, SOSW Wschowa, reprezentacja regionu kaliski, poznańskiego oraz nadnotecko-pilskiego

Zawodnicy rywalizowali na dystansach: 50 m i 100 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz sztafecie 4 x 50 metrów.
Najlepszą zawodniczką zawodów została Aleksandra Marciszyn (SOSW Wschowa), a wśród mężczyzn liderem był Kamil Żurek (ZSS Leszno). Otrzymali statuetki ufundowane przez Posła na Sejm RP Łukasza Borowiaka.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zawodnicy SOSW ze Wschowy i wywalczyli pamiątkowy puchar, który również ufundował poseł.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II reprezentowali: Pudliszak Dawid, Kapała Miłosz, Wolsztyniak Mateusz i Spychała Przemysław. Zajęli III miejsce w sztafecie 4 x 50 m (I miejsce - SOSW Wschowa, II miejsce - ZSS z Leszna).

Gościem specjalnym była złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie Karolina Kucharczyk - absolwentka ZSS w Rawiczu, która dokonała dekoracji laureatów zawodów. (WJ)