Młodzi sztangiści z Bojanowa w czołówce Wielkopolski

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Nowy Tomyśl gościł najlepszych wielkopolskich młodzików w podnoszeniu ciężarów. W mistrzostwach brali udział zawodnicy Sztangi Bojanowo. - Start należy zaliczyć do bardzo udanych - podkreśla trener Adam Szymanowski.

W Mistrzostwach Okręgu do lat 15 w podnoszeniu ciężarów Natalia Walkowiak zajęła 1. miejsce (w kategorii do 76 kg) z wynikiem 66 kg. Adam Walkowiak był trzeci (w kategorii do 61 kg) z wynikiem 108 kg. Bezkonkurencyjny (w swojej kategorii wagowej do 81 kg) okazał się Mikołaj Szymanowski, który zajął 1 miejsce z wynikiem 85kg. Z kolei Wiktoria Hankiewicz uplasowała się tuż za podium. Była czwarta (w kategorii do 64 kg) z wynikiem 85kg.

Natalia, Adam i Mikołaj poczynili w ostatnim czasie duże postępy i na zawodach poprawili swoje rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i dwuboju po sumiennie przepracowanych na sali treningowej wakacjach, natomiast start Wiktorii potraktowaliśmy na luzie jako "przetarcie" po krótkim, miesięcznym okresie przygotowań, poprzedzonym kontuzją - mówi Adam Szymanowski.

Trener podkreśla także, że jego podopieczni chcą ciężko trenować. - A to połowa sukcesu - zauważa Adam Szymanowski.