Najpierw bramka Mikołaja Cheby, później uraz. Ruch przegrał z Rydzyniakiem [ZDJĘCIA]

SportZero-jedynkowy jest Ruch Bojanowo. Na sześć spotkań w Red Box klasie okręgowej, gr. 4 żadnego meczu nie zremisował. Niestety, w dzisiejszym starciu (16 września) ekipa Andrzeja Loksia przegrała u siebie z Rydzyniakiem Rydzyna.

Przed szóstą kolejką rozgrywek Ruch Bojanowo miał dziewięć punktów, a Rydzyniak jedynie trzy. Ekipa z powiatu leszczyńskiego wracała jednak do siebie w doskonałym humorze. Wywalczyła w Bojanowie komplet punktów.

Ruch Bojanowo kontra Rydzyniak Rydzyna. Gol Mikołaja Cheby

Świetnie w mecz weszli gospodarze. Po wrzucie z autu z lewej strony, piłka trafiła do Michała Sikory. Ten dośrodkował w pole karne. W nim najlepiej był ustawiony Mikołaj Cheba. Pokonał bramkarza Rydzyniaka i wraz z kolegami cieszył się z trafienia. Niestety, Mikołaj Cheba nie dograł spotkania do końca. Jeszcze w pierwszej połowie z urazem zszedł z murawy.

Rydzyniak w ataku

Z minuty na minutę lepiej zaczęli sobie radzić goście. Pierwszego gola strzelili w 24. minucie. Po rzucie wolnym, Michał Pastor odbił piłkę do boku. Żaden z obrońców go jednak nie asekurował. Mateusz Rzeźniczak był najszybszy i strzelił gola wyrównującego. Drugie trafienie padło bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka skozłowała tuż przed leżącym już Michałem Pastorem i wpadła do siatki. Goście poszli za ciosem. Dwie minuty po drugim golu strzelili trzeciego - po koronkowej akcji. Obie ekipy zeszły do szatni przy stanie 1:3.

Po zmianie stron padło ostatnie trafienie w meczu. Jego autorami byli goście. Wynik końcowy brzmiał 1:4.

- Fajnie się dla nas spotkanie zaczęło. Prowadziliśmy - skomentował Andrzej Lokś, trener Ruchu. - Gra nam później się jednak nie układała. Być może było widać zmęczenie spotkaniem pucharowym - meczem w Kościanie. Pojawiły się dziś błędy, brakowało też świeżości. Druga bramka nas zdołowała, a trzecia - dobiła. W drugiej połowie przeprowadziliśmy roszady, gra była lepsza, stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało wykończenia. Po jednej z kontr, straciliśmy piłkę w środku boiska i goście poszli z akcją i strzelili czwartego gola. To nie był nasz dzień - podsumował.

Ruch ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i trzy porażki. Plasuje się na ósmej pozycji w tabeli Red Box klasy okręgowej, gr. 4. Rydzyniak jest jedenasty.

Ruch Bojanowo - Rydzyniak Rydzyna 1:4 (1:3)
Bramki: 1:0 Mikołaj Cheba (16'), 1:1 Mateusz Rzeźniczak (24'), 1:2 Marcin Piotrowiak (35'), 1:3 Marcin Piotrowiak (37'), 1:4 Emilian Prałat (81')
Skład Ruchu: M. Pastor - D. Kubacki (82' H. Marczyński), M. Lokś, W. Grygowski, Z. Lipowicz (66' M. Lutowicz), J. Szarzyński, M. Cheba (38' M. Jarczewski), F. Piotrowski, D. Grzybowski, M. Poprawa, M. Sikora (46' Ł. Szczepański)