Nasi judocy na dużych zawodach

Nasi judocy na dużych zawodach - Zdjęcie główne

We wrześniu Emilia Maćkowiak z Zakrzewa z powodzeniem startowała  w trzech turniejach, zdobywając w sumie 6 medali. Najpierw na Pucharze Polski w Katowicach była bezkonkurencyjna zarówno w kategorii „fighting” jak i w „ne waza”, zdobywając dwa złote medale. Tydzień później na Cyprze, podczas zawodów „Balkan Open”, zdobyła złoto w „fightingu” i brąz w „ne waza”. W ostatni weekend września na „Germany Open” w Gelsenkirchen Emilia Maćkowiak dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium. Dla Emilii były to ważne sprawdziany przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się 25-27 listopada we Wrocławiu.

Na Pucharze Polski w Katowicach, oprócz Emilii Maćkowiak, wystartowali także zawodnicy z UKS Ju-Jitsu Miejska Górka, który reprezentowało trzech zawodników. Jako pierwsi wystartowali  zawodnicy w kategorii junior w formule „fighting” - Michał Łysiak oraz Dawid Pytiak. Kolejnym zawodnikiem reprezentującym miejskogórecki klub był trener Arnold Ratajski, startujący w kategorii seniorów. Michał Łysiak wywalczył brąz w kategorii 73 kg. Dawid Pytiak zdobył srebrny medal w kategorii 66 kg. Wicemistrzem został także Arnold Ratajski w kategorii + 94 kg. - Jedyny niedosyt, jaki pozostaje po zawodach to brak powołania na Mistrzostwa Europy U18, na które liczyliśmy w stosunku do Michała Łysiaka - powiedział trener Arnold Ratajski. - Nasz zawodnik bardzo dobrze zaprezentował się w całej pierwszej części sezonu oraz mocno przepracował cały okres wakacji. Ostateczna decyzja o powołaniu, należała do trenera kadry Mariusza Wowry, który postawił na zawodnika z UKS Centrum Wisła - Jeremiasza Bujoka. Uważam, że była to decyzja krzywdząca naszego zawodnika, ponieważ w zawodach, które zostały rozegrane od początku 2016 roku Michał prezentował lepszą dyspozycję, a jego starty były bardzo stabilne - podsumował Ratajski.

Inna zawodniczka sportów walki wystartowała w Czechach na zawodach w taekwondo olimpijskim federacji WTF. W zmaganiach wzięło udział 400 zawodników z dziesięciu krajów. Wśród uczestników znalazła się także reprezentacja Gorwa Team. Z dużym sukcesem zawody zakończyła Wiktoria Golina z Trzebosza, która trenuje w Bojanowie. Młoda zawodniczka wywalczyła srebrny medal w konkurencji walk kategorii do 59 kg. - Zawody były bardzo wymagające. Cieszy srebrny medal, ale szkoda walki finałowej. W walce półfinałowej mocno dostałam w mięsień czworogłowy uda. Z początku chcieliśmy wspólnie z trenerem poddać walkę finałową, ale w rezultacie przystąpiłam do walki, gdzie już brakowało tej nogi - powiedziała Wiktoria Golina.