Tracili bramki po stałych fragmentach gry. Porażka Rawii [ZDJĘCIA, FILM]

Sport Rawia Walbet Rawicz rozpoczęła rundę wiosenną. W pierwszym spotkaniu podopieczni Marka Nowickiego udali się do Pudliszek na mecz z Pinsel-Peter Krobianką Krobia.

Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w Rawii zaszło kilka zmian. W najbliższych miesiącach w jej barwach nie zobaczymy Michała Skrzypczaka, Jakuba Szymanowskiego i Kacpra Sonowskiego. Do klubu dołączyli natomiast Jakub Czternastek (z Polonii Trzebnica), Jakub Przybylski (z Baryczy Sułów), a także z drużyny juniorów Mikołaj Cheba i Filip Buliński.

Krobianka podejmowała Rawię

Spotkanie w ramach Red Box V ligi, gr. 3 pomiędzy Krobianką a Rawią odbyło się w sobotę w Pudliszkach. Pierwszą doskonałą szansę mieli goście. Rawiczan na prowadzenie mógł wyprowadzić Bartłomiej Głowacz, jednak piłkę zmierzającą do bramki wybił Maciej Szpurka. W 23. minucie potwierdziło się, jak mocną stroną są rzuty różne, wykonywane przez Fryderyka Kokota z Krobianki. Lewonożny piłkarz w swoim stylu posłał mocną piłkę w kierunku bramki Rawii i ta - po głowie Jakuba Przybylskiego - znalazła się w siatce.

Dwie minuty później gospodarze przeprowadzili składną akcję, jednak Bartłomiej Wosiek poradził sobie z strzałem Marcina Masełkowskiego. Drużyna Marka Nowickiego mogła doprowadzić do remisu w 26. minucie. Po strzale Mariusza Molki, bramkarza gospodarzy - Tomasza Dembskiego uratował słupek.

Drugi cios po stałym fragmencie gry

W 39. minucie ekipa z Krobi wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Gol ponownie padł ze stałego fragmentu gry. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Miłosz Urbański i - po zagraniu Marcina Masełkowskiego - do bramki skierował ją Wojciech Bzdęga.

Po zmianie stron to goście częściej zagrażali bramce rywali. Blisko trafienia kontaktowego byli Edwin Marchewka i Jakub Czternastek. Piłka po ich uderzeniach w siatce jednak nie zatrzepotała. Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

Rawia plasuje się na dwunastej lokacie. Zgromadziła trzynaście punktów. Ma jedynie trzy więcej od ostatniej, szesnastej Stali Pleszew. W najbliższej kolejce rawiczanie zagrają u siebie z ekipą Zefka Kobyla Góra. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 przy ul. Spokojnej.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Rawia Walbet Rawicz 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Jakub Przybylski - samobójcza (23'), 2:0 Wojciech Bzdęga (39')
Skład Rawii: Wosiek - Przybylski, Orłowski, Cugier (73' Kupczyk), Wawrzyniak (65' Czternastek), Zagórski, Materkowski, Głowacz (70' Kubiak), Molka, Marchewka, Robak