Orkan Chorzemin gra dalej. Pucharowa porażka Pelikana [ZDJĘCIA]

Sport Krótką przygodę w pucharze mają za sobą zawodnicy Pelikana Dębno Polskie. W 1/16 rozgrywek na szczeblu leszczyńskim podejmowali drużynę Orkana Chorzemin.

Pelikan występuje w klasie okręgowej. Orkan Chorzemin gra na co dzień w V lidze. Los "połączył" ich w 1/16 Pucharu Polski strefy leszczyńskiej.

Od początku przyjezdni prezentowali dojrzalszą grę. Zdecydowanie częściej meldowali się w polu karnym gospodarzy. Długo brakowało im jednak postawienia kropki nad "i". Zawodnicy z Dębna z kolei postawili na kontry i stałe fragmenty gry. Najbliżej strzelenia bramki dla miejscowych byli: Damian Gmerek i Marek Bagiński. Ten pierwszy egzekwował rzut wolny. Piłka uderzyła w poprzeczkę. Dobijał ją Marek Bagiński. Piłka zmierzała do siatki, ale jeden z obrońców gości zdążył z interwencją i wybił ją. Mimo protestów gospodarzy, sędziowie nie wskazali na środek boiska. Gra toczyła się dalej.

Przyjezdni wyprowadzili pierwszy "cios" w 60. minucie. Tempa nie zwolnili do końca meczu. Kolejne dwa trafienia dołożyli w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie, starcie zakończyło się rezultatem 0:3. Orkan zagra w 1/8 Pucharu Polski strefy leszczyńskiej.

Goście pokazali, gdzie grają, a gdzie my. My jesteśmy na etapie budowy zespołu. Gratuluję przeciwnikowi dobrej gry i bramek. Twierdzę, że nasz zespół nie oddał łatwo wyniku. Postawiliśmy się, dopóki mieliśmy siły. Przeprowadziłem kilka zmian, by wszyscy zawodnicy weszli na murawę. Musimy się jednak skupić na lidze i utrzymać Dębno Polskie w klasie okręgowej - podkreślił Łukasz Bojdo, trener Pelikana.

Pelikan Dębno Polskie - Orkan Chorzemin 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 (60'), 0:2 (87'), 0:3 (90')
Skład Pelikana: Hantkiewicz - Rak, Chociaj, Ekstedt (54' Wieliczko), Ryznar (66' Frąszczak), Musiałowski, Gmerek (80' Kmieć), Shchyryi, Bagiński (78' Przybył), Biegała, Hodura (62' Brzozowski)