Miłe złego początki. Rawia i Orla odpadły z Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

SportNa ćwierćfinale Pucharu Polski strefy leszczyńskiej zakończyły zmagania Rawia Walbet Rawicz i Orla Jutrosin. Obie ekipy przegrały na wyjazdach.

Piątoligowcy spotkali się dziś (11 października 2023 r.) w Krobi. Zespół LZS Pinsel-Peter Krobianka podejmował Rawię Walbet Rawicz. Lepiej w spotkanie weszli goście. Prowadzili za sprawą trafienia Mariusza Molki. Wyrównał Piotr Sarbinowski. Druga część meczu ułożyła się po myśli gospodarzy. Za sprawą trafień Wojciecha Bzdęgi i Huberta Szymczaka miejscowi wygrali 3:1 i awansowali do półfinału rozgrywek.

Skład Rawii: M. Wolny - M. Marszałek, S. Orłowski, I. Pieprzyński, F. Bałuniak, J. Wojtyczka, M. Molka, M. Stachowiak, P. Wawrzyniak, A. Lipowczyk, B. Głowacz
Ławka rezerwowych: Konieczny - Machi, Herman, Bojdo, Krupa, T. Skrzypczak, Kowaliński

Sąsiedzi w tabeli Red Box klasy okręgowej, gr. 4 rywalizowali dziś w Pawłowicach. Miejscowy MTS podejmował Orlę Jutrosin. Obie ekipy zgromadziły po dziewięciu kolejkach 18 punktów. Zajmują czwartą i piątą lokatę.

Bramki w ich pucharowym starciu padły w drugiej części spotkania. Na prowadzenie wyszli goście. Strzelcem bramki w 52. minucie był Mateusz Świątek. Niestety dla zespołu z Jutrosina, gospodarze zanotowali dwa trafienia - w 69. i 74. minucie. MTS awansował do półfinału Pucharu Polski strefy leszczyńskiej.

Skład Orli: M. Naskręt - M. Kostka (75' D. Puślecki), M. Samol (81' D. Dolata), Ł. Kaczmarek, H. Grzywaczewski (63' K. Plewa), M. Niestrawski, Sz. Tyca, S. Kapała (60' R. Pruś), K. Grocholski, M. Świątek, J. Szymanowski (70' J. Krzyżosiak)