Sparta Miejska Górka - Sokół Kaszczor. Piąta z rzędu porażka Sparty [ZDJĘCIA]

Sparta Miejska Górka - Sokół Kaszczor. Piąta z rzędu porażka Sparty [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
35

Sport47 punktów wywalczyła w Red Box klasie okręgowej, gr. 5 Sparta Miejska Górka. Jeszcze na początku rundy wiosennej drużyna była wśród tych, które walczyły o drugą lokatę w rozgrywkach. Po ostatniej serii porażek zespół spadł na siódmą lokatę.

Pięć spotkań - zero punktów - tak prezentuje się bilans Sparty Miejska Górka w ostatnich spotkaniach. Niepowodzeniem zakończyło się, m.in. niedzielne (18.06.2023) starcie zespołu z miasta nad Balatonem. Sparta podejmowała Sokoła Kaszczor. Goście prowadzili po pierwszej połowie jedną bramką. Strzelili ją tuż przed przerwą. Po zmianie stron wynik podwyższyli. Ostatecznie, Sparta przegrała z Sokołem 0:3.

- Początek rundy mieliśmy bardzo dobry. Odnieśliśmy kilka zwycięstw z rzędu - przyznał po meczu z Sokołem Mariusz Frąckowiak, trener Sparty. - W końcówce sezonu z chłopaków "zeszło powietrze". Zanotowaliśmy słabsze mecze. Brakowało nam jednak kilku zawodników. Myślę, że z nimi zaprezentowalibyśmy się lepiej w tych ostatnich spotkaniach - dodał.

Ekipa z Miejskiej Górki zajęła siódmą lokatę - najwyższą z ekip powiatu rawickiego w klasie okręgowej.

Sparta - Sokół 0:3
Bramki: 0:1 (44'), 0:2 (46'), 0:3 (53')
Skład Sparty: M. Kmieć (55' K. Tomkiewicz) - B. Nowak, K. Wierzyk, J. Walkowiak, R. Siecla (46' M. Duszak), P. Przewoźny, N. Skrzypczak (69' K. Szeptun), K. Krzyżosiak (86' P. Kląskała), K. Andrzejak, K. Subera, A. Szafrański

Na szesnastym miejscu znalazł się Pelikan Dębno Polskie. Zespół w ostatniej kolejce przegrał w Pępowie z miejscową Dąbroczanką. W meczu padł rezultat 6:0. Pelikan zgromadził 13 punktów i spadł do klasy A.