Reklama

Piękne akcje, świetne parady i fantastyczna zabawa. II Memoriał im. Tadeusza Błochowiaka w Miejskiej Górce [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Blisko 40 drużyn z powiatu rawickiego, krotoszyńskiego, gostyńskiego, jarocińskiego, trzebnickiego i leszczyńskiego stawiło się na II Memoriale im. Tadeusza Błochowiaka. Do zmagań na stadionie Sparty Miejska Górka przystąpiły Skrzaty oraz Żaki. Było gwarno i radośnie.

Tadeusz Błochowiak niemalże przez całe życie był związany z Miejską Górką. Przez 35 lat pełnił funkcję prezesa miejscowego klubu piłkarskiego Sparta. Pracował także w urzędzie gminy. W latach 1990-1998 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Miejska Górka. W 2013 roku otrzymał statuetkę "Zasłużony dla Gminy Miejska Górka". Zmarł w 2020 roku. Miał 70 lat. 

Otwarcie Memoriału im. Tadeusza Błochowiaka w Miejskiej Górce

Głos na rozpoczęcie Memoriału im. Tadeusza Błochowiaka w Miejskiej Górce zabrał Bartosz Kaczmarek, obecny prezes Sparty. Wspomniał 2012 rok. 

Wówczas odbyły się Mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie. Tutaj, w Miejskiej Górce Tadeusz Błochowiak był inicjatorem EuroTalentów. Impreza zgromadziła wielu zawodników. Dziś, po dziesięciu latach, historia zatacza koło. Śp. Tadeusza Błochowiaka wśród nas nie ma, ale patrząc z góry, widząc was tak wielu, na pewno się cieszy. Taki sposób świętowania pamięci prezesa jest wskazany - podkreślił prezes Sparty.

Bartosz Kaczmarek życzył sportowej rywalizacji i braku kontuzji, podobnie jak burmistrz Karol Skrzypczak, który cieszył się z tak licznej obecności dzieci. Włodarz otworzył też imprezę.

Miejska Górka. Turniej Skrzatów i Żaków

Organizatorzy wyznaczyli aż osiem boisk, na płycie głównej i bocznej stadionu, a także na Orliku. Nad czasem poszczególnych spotkań czuwali sędziowie. O opiekę medyczną zadbali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejskiej Górce. Kilka drobnych skaleczeń i kontuzji odnotowali. Uczestników dopingowali ich trenerzy, a także najbliżsi. Szczególnie widoczni byli Rodzice Lejdis - ekipy dziewcząt z Akademii Rawii Rawicz. Przywdziali oni wyjątkowe koszulki i brawami wspierali swoje córki.

Co istotne, wyniki nie były odnotowywane. Liczyła się dobra zabawa i gra w piłkę nożną. 

Atrakcje w trakcie Memoriału im. Tadeusza Błochowiaka w Miejskiej Górce

Młodzi piłkarze i piłkarki nie mogli narzekać na brak atrakcji w przerwach między spotkaniami. Przygotowano dla nich poczęstunek i napoje. Czekały, m.in. dmuchane boisko piłkarskie, w którym zawodnicy byli przymocowani do sztywnych poprzeczek, czy dmuchane rodeo. Atrakcje były darmowe. 

Po zakończeniu zmagań uhonorowano medalami wszystkich zawodników i trenerów. Nie zabrakło setek pamiątkowych zdjęć. Po kilku godzinach sobotnich zmagań uczestnicy imprezy rozjechali się do swoich domów. 

Organizatorem memoriału była Sparta Miejska Górka, a współorganizatorem - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejskiej Górce. Patronat nad imprezą objął burmistrz Karol Skrzypczak. Sobotnie wydarzenie poprzedziło złożenie kwiatów przez organizatorów memoriału na grobie Tadeusza Błochowiaka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy