Reklama

Żużlowa bitwa o każdy centymetr toru. Szóste z rzędu zwycięstwo Niedźwiadków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Jak w boksie, tak i w żużlu. Dziś na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu odbyło się starcie wagi ciężkiej. Zmierzyły się najlepsze ekipy w 2. Lidze Żużlowej. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz podejmowała Bedmet OK Kolejarza Opole. Obie strony wyprowadzały mocne ciosy. W ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się gospodarze.

W sobotnie popołudnie (02.07.2022) do Rawicza zawitał Bedmet OK Kolejarz Opole. Goście byli liderem w rozgrywkach. W dotychczasowych dziewięciu spotkaniach przyjezdni zgromadzili 16 punktów. Tuż za nimi plasowały się rawickie Niedźwiadki, które zgromadziły jedynie punkt mniej. W pierwszym starciu obu ekip lepsi byli opolanie. Sprawili tęgie lanie przyjezdnym. Ekipa z południa Polski wygrała wówczas 58:32. 

Czytaj także: Zimny prysznic w Opolu

Kto w sobotnie popołudnie udał się na "Florka", na nudę nie mógł narzekać. Nie brakowało walki o każdy centymetr toru, rywalizacji bark w bark, jak i upadków. Sporo pracy miała także ekipa techniczna, sprawująca opiekę nad torem i bandami, a także załogi karetek.

Gospodarze rozpoczęli od zwycięstwa 4:2. Niezagrożony z przodu był Daniel Kaczmarek. Za nim uplasował się Oskar Polis. Atakował go Josh Pickering, ale bezskutecznie. 

W drugim biegu goście po starcie prowadzili, ale na przeciwległej prostej minął ich Tom Brennan. Na drugim łuku Esben Hjerrild pojechał po wewnętrznej, wprost pod Jakuba Pocztę. Polski junior zanotował upadek. Sędzia wykluczył Hjerrilda. W powtórce Tom Brennan przywiózł za plecami Jakuba Pocztę i Kacpra Kłosoka.

Trzeci wyścig to również wygrana gospodarzy 4:2. Sam Masters poradził sobie na przeciwległej prostej z Thorssellem i Cyferem, którzy najlepiej wyszli ze startu. W dalszej fazie Douglas wyprzedził polskiego seniora z Opola. Na tablicy wyników było 12:6.

Groźny upadek Damiana Balińskiego

Złe wiadomości dla gospodarzy napłynęły w biegu czwartym. Damian Baliński startował z czwartego pola. Jadąc po zewnętrznej, zanotował upadek i uszkodził bandę. Żużlowiec trafił do karetki. Jak się później okazało, nie był już zdolny do dalszej jazdy. W powtórce osamotniony Kacper Kłosok nie poradził sobie z rywalami. Po pierwszej serii gospodarze prowadzili dwoma punktami.

Bieg piąty to zacięta rywalizacja Ryana Douglasa i Karola Barana o trzecią lokatę. Zawodnicy tasowali się na torze. Ostatecznie, punkt wywalczył zawodnik gości. Pierwszy był Thorssell, za nim przyjechał Josh Pickering. Na tablicy wyników pierwszy raz pojawił się remis. 

W szóstej gonitwie z nawierzchnią zapoznali się Sam Masters i Oskar Polis. Ze względu na upadek na piewszym łuku, sędzia zarządził powtórkę w czterech. W niej najlepiej zaprezentował się Masters. Za plecami przywiózł Polisa i Cyfera. Z tym ostatnim o punkt walczył Tom Brennan - bez skutku. 

Po siódmej gonitwie utrzymał się remis. Daniel Kaczmarek przyjechał na linię mety pierwszy. Punktów nie wywalczył jednak Kacper Kłosok, zastępujący Damiana Balińskiego.

Zwycięzcą ósmej gonitwy był Sam Masters. Za nim na metę wpadł Karol Baran. O trzecią pozycję walczył Kłosok z Hjerrildem. Duńczyk dopiął swego na ostatnim łuku. Po ośmiu biegach było 24:24. 

Pierwsze prowadzenie opolan

Mocny cios przyjezdni wyprowadzili w dziewiątym biegu. Adrian Cyfer i Oskar Polis przywieźli komplet punktów. Trzeci dotarł na metę Tom Brennan. Brytyjczyk "kąsał" Polisa, ale Polaka nie wyprzedził. Goście wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Część strat gospodarze odrobili w kolejnym wyścigu. Josh Pickering wyszedł na prowadzenie, na przeciwległej prostej przyblokował Thorssella, co wykorzystał na moment Ryan Douglas. Szwed nie dał za wygraną. Wyprzedził Douglasa. Po dziesięciu gonitwach było 29:31.

W jedenastej odsłonie meczu Ryan Douglas dowiózł do mety trzy punkty. Za nim uplasowali się goście z Opola. Na końcu stawki znalazł się Daniel Kaczmarek.

Kolejarz Rawicz - Kolejarz Opole. Gospodarze na prowadzeniu

Świetną postawą w dwunastym wyścigu popisali się miejscowi. Josh Pickering i Tom Brennan dowieźli do mety pięć punktów. Rawiczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Utrzymali je także po biegu trzynastym. Pierwszy na metę wpadł Jacob Thorssell, za nim przyjechali gospodarze. 

Biegi nominowane w derbach Kolejarzy

O losach spotkania rozstrzygnęły ostatnie dwa wyścigi. W czternastym biegu na pierwszym łuku upadł Karol Baran. Sędzia zaordynował powtórkę w czterech. Szybko utworzyły się dwie pary. Douglasa atakował Cyfer, a Kaczmarka - Baran. Opolanie rywali jednak nie wyprzedzili. Przed ostatnim biegiem gospodarze prowadzili czterema punktami i tylko kataklizm mógł odebrać im zwycięstwo. Do tego jednak nie doszło.

W pierwszym podejściu do piętnastej gonitwy, na starcie ruszał się Sam Masters. Sędzia bieg przerwał. Upomniał Australijczyka, a także Thorsella. W powtórce Masters wysforował się na prowadzenie. Przyjezdni szukali recepty na wyprzedzenie Australijczyka, ale jej nie znaleźli. Na ostatnim łuku Pickering wyprzedził Thorsella.

Wynik końcowy brzmiał 48:42. Dwa punkty meczowe wywalczyli gospodarze. Było to ich szóste zwycięstwo z rzędu. Przyjezdni zainkasowali bonus. Obie ekipy po dziesięciu rozegranych meczach mają tyle samo punktów. Na prowadzeniu w 2. Lidze Żużlowej utrzymali się opolanie.

Kapitalny mecz zanotował Sam Masters. Choć ucierpiał po upadku w szóstej gonitwie, wywalczył aż 14 punktów. 

Wyścig po wyścigu:
1.  Kaczmarek, Polis, Pickering, Cyfer 4:2 (4:2)
2.  Brennan, Poczta, Kłosok, Hjerrild (w) 4:2 (8:4)
3.  Masters, Thorssell, Douglas, Cyfer 4:2 (12:6)
4.  Baran, Poczta, Kłosok, Baliński (u) 1:5 (13:11)
5.  Thorssell, Pickering, Baran, Douglas 2:4 (15:15)
6.  Masters, Polis, Cyfer, Brennan 3:3 (18:18)
7.  Kaczmarek, Thorssell, Hjerrild, Kłosok 3:3 (21:21)
8.  Masters, Baran, Hjerrild, Kłosok 3:3 (24:24)
9.  Cyfer, Polis, Brennan, Kaczmarek 1:5 (25:29)
10. Pickering, Thorssell, Douglas, Poczta 4:2 (29:31)
11. Douglas, Polis, Baran, Kaczmarek 3:3 (32:34)
12. Pickering, Brennan, Cyfer, Hjerrild 5:1 (37:35)
13. Thorssell, Masters, Brennan, Poczta 3:3 (40:38)
14. Douglas, Cyfer, Kaczmarek, Baran 4:2 (44:40)
15. Masters, Polis, Pickering, Thorssell 4:2 (48:42) 

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 48 punktów
9. Daniel Kaczmarek 7 (3,3,0,0,1)
10. Damian Baliński 0 (u/-,-,-,-)
11. Josh Pickering 10 (1,2,3,3,1)
12. Ryan Douglas 8 (1,0,1,3,3)
13. Sam Masters 14 (3,3,3,2,3)
14. Kacper Kłosok 2 (1,1,0,0)
15. Tom Brennan 7+2 (3,0,1,2*,1*)

Bedmet OK Kolejarz Opole 42 punkty
1. Oskar Polis 10+1 (2,2,2*,2,t,2)
2. Adrian Cyfer 7+1 (0,0,1*,3,1,2)
3. zastępstwo zawodnika
4. Karol Baran 7+1 (3,1,2,1*,0)
5. Jacob Thorssell 12 (2,3,2,2,3,0)
6. Jakub Poczta 4+1 (2,2*,0,0)
7. Esben Hjerrild 2+2 (w,1*,1*,0)

Zobacz także: Kibice na stadionie im. Floriana Kapały

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE