Pierwsze ligowe zwycięstwo KS Futsal Rawicz [FOTO]

Opublikowano: pon, 30 lis 2020 11:45

Pierwsze ligowe zwycięstwo KS Futsal Rawicz [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Perfecta Złotów podejmowała KS Futsal Rawicz. Zawodnicy obu ekip zafundowali prawdziwy rollercoaster. Obie drużyny wychodziły w niedzielnym spotkaniu na dwubramkowe prowadzenie, ale długo go nie utrzymywały. Ostatecznie, zwycięstwo fetowali goście.

Wczorajsze spotkanie w Złotowie lepiej rozpoczęli goście. Po niespełna trzech minutach prowadzili dwoma bramkami. Nie minęło 60 sekund, a na tablicy wyników było już 2:2. Przyjezdni tuż przed zakończeniem pierwszej połowy ponownie wyszli na prowadzenie. Przy stanie 2:3 obie ekipy zeszły do szatni.

Pierwsze pięć minut drugiej połowy to dominacja gospodarzy. Wyszli na prowadzenie 5:3, a następnie 6:4. Przyjezdni otrząsnęli się z letargu i na niespełna dziewięć minut przed końcem meczu doprowadzili do remisu, a po chwili - po precyzyjnie wykonanym rzucie karnym przez Bartosza Machiego - wyszli na prowadzenie na hali beniaminka Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu. Wynik 6:7 utrzymał się do końca meczu. Trzy punkty meczowe powędrowały do gości. To pierwszy triumf ekipy z Rawicza w rozgrywkach II ligi.

- Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, po 20 minutach prowadziliśmy. Na drugą połowę wyszliśmy zdekoncentrowani, inaczej tego nie można nazwać - ocenił Sebastian Wojciechowski, trener rawiczan. - Dostaliśmy trzy szybkie bramki i w pewnym momencie przegrywaliśmy 6:4. Nic się nam na początku drugiej części spotkania nie układało, ale po chwili chłopacy wzięli się w garść, dali z siebie wszystko. Dzięki temu, że pokazali charakter, mecz wygraliśmy. Cieszymy się z tych trzech punktów. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy. Nie możemy się zadowalać z jednego zwycięstwa. Musimy dalej dawać z siebie wszystko w kolejnych meczach. Wierzę, że ta wygrana da nam „kopa” do dalszej, wytężonej pracy - podsumował.

Perfecta Złotów - KS Futsal Rawicz 6:7 (2:3)
Bramki: 0:1 - Tobiasz Dziurdziewski, 0:2 - Bartosz Frąszczak, 1:2, 2:2, 2:3 - Adrian Kociemba, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4 -Bartosz Machi, 6:4, 6:5 - Tobiasz Dziurdziewski, 6:6 - Bartosz Machi, 6:7 - Bartosz Machi
Skład gości: Nowak - Proć, Dziurdziewski, Kociemba, Machi. Rezerwowi: K. Juskowiak, Frąszczak, Dąbrowicz, Nowak, A. Nawrot