Pływanie. Brązowy medal Michała Chudego

Sport Na najniższym stopniu podium uplasował się Michał Chudy. Pływak Warty Poznań wywalczył brązowy medal na 50 metrów stylem motylkowym.

Minął trzeci dzień Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Impreza odbywa się w Lublinie.

24.32 to czas Michała Chudego w eliminacjach na 50 metrów stylem motylkowym. Rezultat zagwarantował udział w finale A. W nim zawodnik poznańskiej Warty popłynął jeszcze szybciej. Uzyskał czas 23.78 i wywalczył brązowy krążek. Wygrał Konrad Czerniak, drugi był Marcin Cieślak.

Udało się wywalczyć brązowy medal na 50m motylkiem. Po bardzo słabych eliminacjach szczerze mówiąc zwątpiłem, że stać mnie na szybsze pływanie. Do minimum (na seniorskie Mistrzostwa Europy - przyp. red.) zabrakło, ale wrócę z brązowym medalem na otarcie łez. Jutro 100m dowolnym w najlepszej serii - napisał w mediach społecznościowych Michał Chudy.

Na 50 metrów stylem motylkowym płynęli także Bruno Maruwka i Dominik Boryczka z rawickiego Wodnika. Wystartowali w eliminacjach.

Dzisiejszy start to krótki, szybki sprint stylem motylkowym - powiedział Tomasz Maruwka, trener rawickich zawodników. - Dla Bruna czas 26.31 na 50-metrowym basenie to "życiówka". Jego start był udany. Wcześniej miał czas 25.79, ale uzyskał go na krótkim basenie. Z kolei Dominik poprawił swój czas. Wcześniej miał 26.99 i zszedł na 26.73. To także życiowy rekord. Większych błędów nie popełnił - dodał trener.

O pierwszym dniu rywalizacji w Lublinie pisaliśmy TUTAJ

Jutro w sobotę, oprócz Michała Chudego, na 100 metrów stylem dowolnym popłyną obaj zawodnicy Wodnika oraz Kacper Bidowaniec z TP Zielona Góra - wychowanek rawickiego klubu. Dodatkowo, Bruno Maruwka przystąpi do eliminacji na 200 metrów stylem motylkowym.

Początek zmagań o godz. 9.00. Transmisja będzie dostępna w internecie.

O Kacprze Bidowańcu, który wywalczył minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów pisaliśmy TUTAJ.