Reklama

Po Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym w Ruchu Bojanowo. Jest nowy prezes i zarząd [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Duże zmiany w klubie TS Ruch Bojanowo. Prezesem nie jest już Wiesław Ceglarek. Nowym sternikiem został przedsiębiorca z Bojanowa - Adam Pokrywka. Wybrano także nowy zarząd klubu.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze odbyło się wczoraj (29.07.2022) w sali urzędu miejskiego w Bojanowie. Poprzedziła je minuta ciszy. W ten sposób uczczono sportowców, członków, jak i działaczy TS Ruch Bojanowo, którzy zmarli w ostatnim czasie: Dariusza Sikorę, Pawła Murawskiego, Mariana Olszaka, a także Krystynę Drwięgę-Ceglarek, małżonkę Wiesława Ceglarka.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ruchu Bojanowo

W zebraniu, oprócz działaczy, delegatów i sympatyków klubu, brali udział, m.in. wicestarosta Jakub Moryson, burmistrz Maciej Dubiel czy przewodniczący rady miejskiej - Jan Moryson.

Wiesław Ceglarek przedstawił sprawozdanie zarządu z działalności klubu od grudnia 2018 roku. Jak podkreślił, w minionej kadencji, nie brakowało problemów. Nie odbyło się świętowanie z okazji 100-lecia klubu w 2020 roku. W organizacji imprezy przeszkodził COVID-19. Wiesław Ceglarek ubolewał, że nadal w Bojanowie -  jedynym mieście w powiecie rawickim - nie ma pełnowymiarowego boiska, a licencja WZPN jest warunkowa - do końca sezonu 2022/2023. Niestety, w ostatnich latach odeszli też zasłużeni dla klubu działacze, a zarząd został zdekompletowany. Jeden z wiceprezesów zrezygnował z funkcji, a drugi pracował za granicą. Także sekretarz klubu - ze względów rodzinnych - nie mógł poświęcać Ruchowi tyle czasu, ile powinien. W trakcie kadencji zaangażował się za to Marek Polowczyk, były prezes Rawii, który mieszka w ostatnich latach w Bojanowie i pomagał w prowadzeniu klubu.

Nie będę kandydował do zarządu, ale na daleko idącą pomoc mogą zawsze koledzy liczyć, gdyż nie wyobrażam sobie, aby stać "z boku" i nie służyć swoim doświadczeniem - podkreślił Wiesław Ceglarek.

Głos zabrał przewodniczący komisji rewizyjnej - Michał Domagała. Przedstawił, jak wyglądają finanse klubu. Zawnioskował również o udzielenie zarządowi absolutorium. Tak też obecni członkowie klubu postąpili.

Nowy zarząd Ruchu Bojanowo

19 delegatów wybrało nowe władze. Do zarządu weszło siedem osób. Wśród nich znaleźli się: Adam Pokrywka, Mateusz Marciniak, Artur Ekstedt, Andrzej Lokś, Kamil Cheba, Tomasz Krzyżaniak i Rafał Tyczyński. Zarząd podjął już pierwszą uchwałę. Wyłonione zostały osoby na poszczególne funkcje w klubie. 

Nowym prezesem TS Ruch Bojanowo został Adam Pokrywka. Jest miejscowym przedsiębiorcą. Wiceprezesami zostali Mateusz Marciniak i Kamil Cheba, skarbnikiem - Rafał Tyczyński, sekretarzem - Tomasz Krzyżaniak, członkiem zarządu ds. organizacyjnych - Artur Ekstedt, a członkiem zarządu - Andrzej Lokś.

Wybrano także trzech przedstawicieli do komisji rewizyjnej. Jej szefem został Wiesław Ceglarek. Jakie uczucia towarzyszyły mu przed piątkowym zebraniem?

Ciężko mi było się z tym pogodzić. Markowi Polowczykowi zawdzięczam to, że klub funkcjonował, jak funkcjonował, Jego zasługa była przeogromna. Z Markiem bardzo dobrze się nam współpracowało. Mam nadzieję, że będzie tak dalej. Nie zamykamy za sobą drzwi. Chcemy, by ten klub istniał. Potencjał ludzki jest. Przykładem jest wczorajszy wyjazd i spotkanie z drugą ekipą Korony Wilkowice (Ruch wygrał 5:2 - przyp. red.). Było tam 18 zawodników. Jestem z tego zadowolony - podkreślił Wiesław Ceglarek. - Super, że są młodzi i chętni. Obawiałem się jednego przed zebraniem, czy będą kandydaci. Na szczęście, zgłosili się po naszym apelu w internecie. U Adama Pokrywki widzieliśmy ten zapał. Wiadomo, że on nie jest sportowcem, nigdy nim nie był, ale jako marketingowiec, na pewno będzie promował sport, czego sobie i nowemu zarządowi życzę.

Adam Pokrywka prezesem Ruchu Bojanowo

Nowo wybrany sternik klubu podziękował delegatom za zaufanie.

Jest mi niezmiernie miło, że zostało mi powierzone stanowisko prezesa zarządu Towarzystwa Sportowego Ruch Bojanowo. Jestem zaszczycony, że zawierzono mojej wizji dotyczącej dalszej działalności klubu. Czuję, jaka odpowiedzialność na mnie spoczywa, ale jednocześnie jestem dumny, że moja koncepcja została zauważona i doceniona - podkreślił Adam Pokrywka. - Do zaangażowania w działalność klubu zachęcili mnie panowie Wiesław Ceglarek oraz Marek Polowczyk. Prawdziwym motorem napędowym moich działań byli moi koledzy: Mateusz Marciniak i Artur Ekstedt, którzy wykazali zaangażowanie równie entuzjastyczne jak ja. Trener Andrzej Lokś, który jak zauważyłem, bardzo angażuje się w trenowanie naszych piłkarzy, również "popycha mnie" do tego, że trzeba się wziąć solidnie do pracy. (...) Ruch Bojanowo to nasza wspólna praca: zawodników, zarządu, kibiców oraz osób ją wspierających. Jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczące działalności klubu. Chciałbym podziękować zawodnikom, którzy od momentu naszego zaangażowania w działalność klubu, coraz liczniej biorą udział w odbywających się regularnie treningach i meczach. W was jest potencjał.

Prezes dopowiedział, że nowi członkowie zarządu mają wiele pomysłów na rozwój klubu. Na stadionie mają się, np. pojawić banery lokalnych przedsiębiorców.

Mam w tym swój prywatny cel. Chcę tutaj zatrzymać ludzi, żeby wiedzieli, że w Bojanowie jest fajnie i, że tutaj się dzieje. Jestem jeszcze przed 30-tką. Sportem  za bardzo się nie interesowałem, ale jestem przedsiębiorcą i chciałbym przełożyć na ten klub moje umiejętności menedżerskie. Uważam, że na poziom Bojanowa to wystarczy, a do profesjonalnego zarządzania piłkarzami mamy odpowiednie osoby - dodał. 

Dotychczasowym władzom klubu za zaangażowanie podziękował wicestarosta, a także bojanowscy samorządowcy. Życzyli oni także pomyślności nowo wybranemu zarządowi.

W trakcie zebrania wywiązała się również dyskusja na temat istniejącego stadionu im. Brunona Wawrzyniaka, a także budowy nowego obiektu. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE