Pokaz siły w Sarnowie

Pokaz siły w Sarnowie - Zdjęcie główne

Sobotni rywal Sarnowianki - LUKS Stare Bojanowo wygrał dopiero ostatni mecz w lidze (2:0 z Sokołem Chwałkowo). Wcześniej LUKS wszystkie mecze przegrywał i długo pozostawał na dnie tabeli. Z tego powodu w starciu z Sarnowianką nie trudno było wskazać faworyta. Drużyna Wendzonki wygrała dwa ostatnie mecze i wyraźnie łapie rytm.

Mecz z LUKS-em zaczął się dość spokojnie. Goście póki mieli siły skutecznie się bronili, a gospodarze konsekwentnie budowali swoje akcje. Na pierwszą skuteczną trzeba było jednak czekać prawie do końca pierwszej odsłony. W 38. minucie dokładne dogranie Łukasza Szczepańskiego wykorzystał Paweł Domagała. Po zmianie stron, LUKS miał coraz mniej sił, a Sarnowianka zaczęła się rozpędzać na dobre. W 55. minucie na 2:0 podwyższył Arkadiusz Wojtyczka, którego obsłużył Domagała. Chwilę później było już 3:0, a swoją drugą bramkę strzelił Domagała po podaniu Damiana Bartkowiaka. LUKS był wyraźnie podłamany, a sarnowianie poprzestać na tym nie zamierzali. Grając na luzie stwarzali kolejne sytuacje. W 65. minucie ponownie dał o sobie znać duet Wojtyczka-Domagała. Ten pierwszy ponownie asystował, ten drugi strzelił swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Tuż przed końcem meczu zarówno Domagała jak i Wojtyczka dołożyli po jednym trafieniu i Sarnowianka mogła cieszyć się z kolejnego efektownego zwycięstwa. Już za tydzień Sarnowianka uda się do Chwałkowa na mecz z miejscowym Sokołem. Początek spotkania w niedzielę o 15.00.

Pomeczowa wypowiedź trenera Wendzonki w jutrzejszym wydaniu "ŻR".

Sarnowianka Sarnowa - LUKS Stare Bojanowo 6:0 (1:0)

1:0 - Paweł Domagała (38'), 2:0 - Arkadiusz Wojtyczka (55'), 3:0 - Paweł Domagała (59'), 4:0 - Paweł Domagała (65'), 5:0 - Paweł Domagała (90'), 6:0 - Arkadiusz Wojtyczka (90'+3')

Sarnowianka: Piotr Wojtyczka - Łukasz Szczepański, Krystian Murawa, Paweł Bernadek, Adam Pawlak, Dawid Kramarczyk, Adrian Kociemba, Jakub Janowski, Damian Bartkowiak, Paweł Domagała, Arkadiusz Wojtyczka