Rawia napytała sobie biedy. Z kryzysu wyszła w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]

Sport Drugie spotkanie w ramach III ligi koszykówki za rawicką Rawią. Podopieczni Adama Staśkowiaka podejmowali MKS Września.

Rawiczanie rozegrali dwie różne połowy. Pierwsza padła ich łupem. Po dwudziestu minutach na tablicy było 45:33 i niewiele wskazywało, by przyjezdni mieli zniwelować straty. Tak się jednak stało. Po trzydziestu minutach gospodarze prowadzili dziesięcioma punktami.

W ostatniej kwarcie w poczynania Rawii wdarła się nerwowość. Przy stanie 66:54 goście rzucili dwie "trójki" i poszli za ciosem. Na niespełna cztery minuty przed końcem spotkania przyjezdni wyszli na prowadzenie. Na tablicy wyników było 69:72. Miejscowi nie odpuścili. Dwie "dwójki" z rzędu zanotował Kacper Samuła - w obu sytuacjach po przechwytach. Odpowiedzieli na to goście, również rzucając za dwa.

Drużyna z Wrześni prowadziła punktem na dwadzieścia sekund przed zakończeniem spotkania. Piłkę mieli jednak rawiczanie. W trakcie akcji został sfaulowany Gerard Świerczyk. Stanął na linii rzutów wolnych. Ręka mu nie zadrżała. Nie pomylił się przy rzutach osobistych i wyprowadził Rawię na minimalne prowadzenie. Ostatnie posiadanie należało do gości. Ich akcja nie powiodła się. Na dwie sekundy przed końcem spotkania piłkę przejęli jeszcze gospodarze. Choć punktów nie zdobyli, wygrali mecz.

W pierwszej połowie rzuciliśmy 48 punktów. W drugiej - mieliśmy grać równie konsekwentnie. Podjęliśmy jednak za dużo szaleńczych decyzji i przestało nam wpadać. Końcówka już była "wyszarpana". Obie drużyny popełniły dużo błędów i miały niecelne rzuty. Całe szczęście, że udało się nam przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść - podsumował Adam Staśkowiak, trener Rawii.

Najskuteczniejszym w barwach Rawii był Gerard Świerczyk. Rzucił 29 punktów.

Rawia Rawag Rawicz - MKS Września 75:74
Kwarty: 17:14, 28:19, 17:19, 13:22
Punkty dla Rawii: M. Skupin - 3, Chorzępa - 4, Świerczyk - 29, Jastrzębski - 2, Samuła - 17, Zacharski - 2, Matuszewski - 9, Polowczyk - 9. Bez punktu: Jarmuż, Knopisz, A. Skupin
Punkty dla MKS: Makowski - 6, Kosmala - 10, Dembiński - 10, Prętkowski - 13, Szeszycki - 11, Andrzejewski - 10, Nowak - 7, Kaczmarzewski - 7