Rawia rozpoczęła sparingi. Pierwszym rywalem była Obra [ZDJĘCIA]

Sport Hokejowym wynikiem zakończyło się pierwsza sparingowa potyczka Rawii Walbet Rawicz z Obrą Kościan. W meczu padł wynik 4:5.

Goście rozpoczęli z wysokiego „C”. Już po pierwszej połowie prowadzili już 4:0, a kolejne trafienie zanotowali po przerwie.

Wraz z upływem czasu do głosu doszli miejscowi. Najpierw dwukrotnie bramkarza z Kościana pokonał Michał Skrzypczak, a później kolejne dwa trafienia zanotował zawodnik testowany. Mecz zakończył się wynikiem 4:5.

Byliśmy dopiero po dwóch jednostkach treningowych - powiedział Kamil Pilarski, trener Rawii. - Zagraliśmy z zespołem mocnym, który wygrał grupę spadkową w IV lidze, to było widać. Jesteśmy w różnych miejscach, jeśli chodzi o przygotowania do sezonu. Oni startują za półtora tygodnia, my za miesiąc. Zdawałem sobie sprawę, że może być trudno. Byłem ciekawy, jak będziemy wyglądać na tle takiego rywala - dodał. - W spotkaniu obserwowaliśmy dwie różne połowy. W pierwszej - zespół z Kościana nas zdominował, jeśli chodzi o kwestie piłkarskie i obnażył nasze błędy. Druga część meczu była zupełnie inna. U nas weszła praktycznie nowa jedenastka, chciałem każdemu dać pograć, w większym i mniejszym wymiarze, w tym młodzież. Podnieśliśmy się i powalczyliśmy, nie odpuściliśmy - to pozytyw - dopowiedział.

Przed rawiczanami jeszcze sześć sparingów. Pierwszy mecz ligowy rozegrają w weekend 21-22 sierpnia. U siebie zmierzą się ze spadkowiczem z IV ligi - Krobianką. Pozostałe spotkania:

28/29 sierpnia - Zefka Kobyla Góra (wyjazd)
04/05 września - Polonia 1912 Leszno (dom)