Rawia Walbet Rawicz wywalczyła punkt. Piękne trafienie Sebastiana Zagórskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Od 24 października 2021 zawodnicy Rawii Walbet Rawicz nie wywalczyli punktu na własnym obiekcie. Złą passę przerwali w starciu z GKS-em Rychtal.

Przed Rawią Walbet Rawicz wymagająca runda wiosenna. Seniorzy będą walczyli o utrzymanie w Red Box V lidze, gr. 3. Tydzień temu podopieczni Marka Nowickiego wywalczyli komplet punktów na wyjeździe, w starciu z Orłem Mroczeń. Dziś (23.04.2022) rawiczanie wywalczyli remis.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Spokojnej zobaczyli jedną bramkę. Trafienie zanotowali goście w 26. minucie. Przyjezdni schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron gra Rawii poprawiła się. Stało się to, m.in. za sprawą zmian przeprowadzonych  przez Marka Nowickiego. W 62. minucie kapitalne trafienie zanotował Sebastian Zagórski. Uderzył z ponad 20 metrów. Piłka poszybowała tuż pod poprzeczkę i po rękawicy bramkarza wpadła do siatki.

Sebastian Zagórski bardzo ciężko pracuje. Może nie wytrzymuje całych spotkań, ale jest bardzo zaangażowany. To zaangażowanie widać w decyzjach, które podejmuje. Jeśli młodsi zawodnicy dojdą do takiego poziomu koncentracji, to będziemy mieli pociechę z tego zespołu - zauważa Marek Nowicki, trener Rawii.

Bliski podwyższenia był kapitan gospodarzy, Edwin Marchewka, ale po jego strzale piłka minęła słupek. Także goście mieli doskonałe sytuacje. Po jednym z uderzeń, piłka obiła słupek, ale do siatki nie wpadła. Mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Pierwsza połowa bardzo niemrawa w naszym wykonaniu, graliśmy za bojaźliwie. Notowaliśmy za dużo strat po odbiorze - przyznał Marek Nowicki. - Przeciwnik stworzył dwie sytuacje, a jedną wykorzystał. Bardzo dobry impuls dały zmiany. Praktycznie wszyscy, którzy wchodzili, zaprezentowali się bardzo dobrze. Dłuższymi momentami stwarzaliśmy sobie sytuacje, byliśmy dłużej przy piłce. W drugiej połowie "przerzuciliśmy" akcent na ofensywę, mieliśmy sześciu zawodników ofensywnych na boisku. Nam są potrzebne punkty, więc zaryzykowaliśmy. Mamy 1:1 i trzeba to szanować. Myślę, że w końcowym rozrachunku ten punkt może sporo ważyć - dodał.

Rawia Walbet Rawicz - GKS Rychtal 1:1
Bramki: 0:1 - (26'), 1:1 Sebastian Zagórski (62')
Skład Rawii: Wosiek - Marszałek, Orłowski, Wawrzyniak (46' Robak), Wiktorowicz (55' Cugier), E. Marchewka, Czternastek (58' Cheba), Przybylski, Kupczyk (51' Materkowski), Zagórski (75' Witkowski), Molka