Rawicz. Emilia Jaróżek i Oliwier Frąckowiak ze srebrnymi krążkami [ZDJĘCIA]

Sport Stadion na Golęcinie w Poznaniu był areną zmagań lekkoatletów. Do rywalizacji przystąpili kadeci. Wśród uczestników międzywojewódzkich mistrzostw U16 byli reprezentanci Kadeta Rawicz.

Do zmagań w Poznaniu przystąpili zawodnicy z województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dwa medale wywalczyła zawodniczka Kadeta - Emilia Jaróżek.  Rzuciła oszczepem na odległość 29,24m, z kolei w pchnięciu kulą uzyskała rekord życiowy 10,42m. W obu konkurencjach lekkoatletka zajęła drugą lokatę.

Na drugim stopniu podium stanął również Oliwier Frąckowiak. Ustanowił „życiówkę” w wieloskoku - 11,99m. Reprezentant Kadeta zaliczył udany występ na 300m ppł. Na tym dystansie uplasował się na szóstym miejscu, a linię mety przekroczył w czasie 42’52”, co jest również jego nowym rekordem życiowym.

Wysokie lokaty zajęła także Zuzanna Szumna, która w konkursie rzutu oszczepem zajęła czwarte miejsce z wynikiem 24,70m, a w konkurencji pchnięcia kulą - piąte z życiówką 9,96m. Na poznańskim stadionie lekkoatletycznym wystartowali również: Julia Ignasiak - bieg na 100m (14’84”) oraz wieloskok (9,46m PB), Wiktoria Dudziak - pchnięcie kulą (7,27m) oraz rzut dyskiem (12,36m), a także Mateusz Gbiorczyk - bieg na 100m (12’45”) i wieloskok (10,82m).