Rawicz. Pelikan Dębno Polskie z punktem [ZDJĘCIA]

Sport Red Box klasa okręgowa, gr. 5. Zawodnicy Heliosa Czempiń zameldowali się w sobotnie popołudnie w Dębnie Polskim. Zmierzyli się z miejscowym Pelikanem.

Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Roberta Leciejewskiego w 10. minucie. Asystował Arkadiusz Wąchała

Z tak dobrym przeciwnikiem, by wygrać, trzeba strzelić drugą i trzecią bramkę - podkreślił po meczu trener Pelikana, Łukasz Bojdo.

Zawodnicy z Dębna kolejnych goli jednak nie zanotowali. Bramkę strzelili natomiast przyjezdni. Doszło do tego w 54. minucie.

Remis utrzymał się do końca meczu, choć miejscowi kończyli go w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał Dominik Sadowski w 87. minucie meczu.

Obie ekipy wywalczyły po punkcie. Na czwartym miejscu w tabeli klasy okręgowej pozostał Pelikan, a na piątym - Helios.

Pelikan Dębno Polskie - Helios Czempiń 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Robert Leciejewski (10’), 1:1 - (54')
Skład Pelikana: Sadowski - R. Palej, Świątnicki, Kendzia, Wąchała (Szynkarek 85’), Biegała (Chociaj 71’), Wawrzyniak, Leciejewski, Staniszewski (Bagiński 46’), M. Palej (Brzozowski 67’), Niedźwiecki (Hodura 78’).

Hokejowy wynik padł w Pakosławiu. Miejscowy Awdaniec przegrał w Proton klasie A, gr. 7 z Gladiatorami Pieruszyce 3:4. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Marcin Andrzejewski, a trafienie dołożył Karol Deka.

Na wyjeździe rywalizowali zawodnicy Orli Jutrosin. Wygrali z Wisłą II Borek Wielkopolski 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Szymon Tyca. Jutrosinianie nadal plasują się na drugiej lokacie Proton klasy B, gr. 10.