Reklama

Rawicz. Sukces funkcjonariusza Zakładu Karnego. Zanotował świetny występ na prestiżowej imprezie

Opublikowano: pt, 9 lip 2021 11:15
Autor: | Zdjęcie: Karina Trojok/archiwum prywatne J. Piotrowskiego

Rawicz. Sukces funkcjonariusza Zakładu Karnego. Zanotował świetny występ na prestiżowej imprezie - Zdjęcie główne

foto Karina Trojok/archiwum prywatne J. Piotrowskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Plutonowy Jakub Piotrowski na co dzień pełni służbę w rawickim Zakładzie Karnym. Wystartował w prestiżowej imprezie "The Murph Challenge Poland 2021“.

W zawodach on-line wzięło udział około 250 zawodniczek i zawodników z całego kraju, głównie funkcjonariuszy służb mundurowych. Do zmagań przystąpił także funkcjonariusz rawickiego ZK - w kategorii "Body Armor".

Zadaniem zawodników było przebiegnięcie 1.600 metrów, wykonanie 100 podciągnięć na drążku, 200 pompek i 300 przysiadów oraz ponowne przebiegnięcie 1600 metrów - dodatkowo całość w kamizelce obciążeniowej o wadze 10 kilogramów. Ze względu na epidemię koronawirusa główne zawody odbyły się w formule on-line - podkreśla kpt. Ewa Szulc, rzecznik prasowy rawickiego Zakładu Karnego.

Zawodnicy musieli nagrać wykonanie całego zadania i wysłać do komisji sędziowskiej, która oceniała poprawność wykonania ćwiczeń i weryfikowała czas ich realizacji. Plut. Jakub Piotrowski okazał się najlepszy w kategorii „Body Armor“. Uzyskał czas 34 minuty i 10 sekund, poprawiając rekord ubiegłorocznego zwycięzcy o ponad 1,5 minuty. Jego rezultat był najlepszy w kategorii "Body Armor" formie on-line. 

Wielki finał crossfitowych zawodów „The Murph Challenge Poland“ odbył się 3 lipca w Arenie Gliwice. Na Górny Śląsk zaproszono 32 zawodników z najlepszymi rezultatami on-line, a także najlepszych z trzech stacjonarnych edycji, organizowanych w jednostkach wojskowych. Ze względu na epidemię udział w nich brali wyłącznie funkcjonariusze tam służący. Skład finału został zatem wyłoniony spośród około 400 wszystkich startujących.

Plut. Jakub Piotrowski przystąpił do decydującej rozgrywki. Zajął 4 miejsce, nieznacznie przegrywając walkę o podium. 

Plut. Jakub Piotrowski służbę pełni w Zakładzie Karnym w Rawiczu na stanowisku starszego oddziałowego działu ochrony. Oprócz służby, każdy dzień funkcjonariusza wyznacza przynajmniej dwugodzinny trening CrossFit. Tężyzna fizyczna i hart ducha przydają się Jakubowi w wykonywaniu codziennych obowiązków - podsumowuje kpt. Ewa Szulc. 

Impreza miała także wymiar wybiegający poza wytrenowanie fizyczne. Oprócz zmagań sportowych, zawody miały na celu upamiętnienie komandosa Navy Seals - Michaela P. Murphy’ego, który zginął w 2005 roku podczas misji w Afganistanie, oddanie hołdu polskim żołnierzom, którzy ponieśli śmierć służąc ojczyźnie poza jej granicami, a przez to umocnienie postawy patriotycznej i rozbudzenie szacunku do żołnierza polskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE