Wśród powołanych znajduje się Klaudia Gertchen, koszykarka BC Polkowice. 25-latka grała już w barwach Polski siedmiokrotnie. Wszystkie występy zanotowała w spotkaniach towarzyskich na przełomie maja i czerwca tego roku.
Najbliższe spotkanie reprezentacja Polski rozegra w ramach eliminacji do Eurobasketu w grupie D. Pierwszymi rywalkami Polek będą koszykarki Albanii. Mecz został zaplanowany na 11 listopada w Gnieźnie. Później przed Biało-Czerwonymi spotkania z Słowenią i Turcji.
- Banaszak Liliana (Enea AZS Politechnika Poznań)
- Borkowska Kamila (VBW Arka Gdynia)
- Gajda Weronika (BC Polkowice)
- Gertchen Klaudia (BC Polkowice)
- Jakubiuk Anna (1KS Ślęza Wrocław)
- Kastanek Marissa (VBW Arka Gdynia)
- Makurat Anna (PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski)
- Niemojewska Julia (GTK Gdynia)
- Poboży Karolina (Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz)
- Podgórna Kamila (VBW Arka Gdynia)
- Rembiszewska Amalia (Use Scotti Rosa Empoli - Włochy)
- Sklepowicz Zuzanna (Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin)
- Skobel Agnieszka (Rutronik Starks Keltern - Niemcy)
- Sosnowska Klaudia (SKK Polonia Warszawa)
- Telenga Weronika (BC Polkowice)
Klaudia Gertchen gra w BC Polkowice drugi sezon. W ubiegłym wywalczyła z klubem wicemistrzostwo Polski.
Komentarze (0)