Ruch Bojanowo z szóstym zwycięstwem. Sarnowianka z punktem

Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Ruch Bojanowo z szóstym zwycięstwem. Sarnowianka z punktem - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Sport Takiej serii Ruch Bojanowo nie miał od lat. Zanotował szóste zwycięstwo z rzędu w Proton klasie A, gr. 7.

W niedzielne popołudnie podopieczni Andrzeja Loksia udali się do Rydzyny na starcie z Rydzyniakiem II. Miasto w powiecie leszczyńskim w dobrych humorach opuszczali goście. Ruch wygrał 4:2. Gole dla Ruchu strzelili: Dawid Kubacki, 2x Damian Grzybowski i Witold Szlachetka. Ruch zajmuje w tabeli trzecią lokatę. Ma 18 punktów, tyle samo co wicelider - Obra II Kościan. Do prowadzącego Heliosa Czempiń oba zespoły tracą punkt.

W 9. kolejce Red Box klasy okręgowej, gr. 5 Sarnowianka Sarnowa udała się na mecz do Krzywinia z miejscowym Promieniem. Goście prowadzili po pierwszej połowie. Trafienia zanotowali Tomasz Skrzypczak i Paweł Domagała. Po zmianie stron gospodarze odrobili straty. Mecz zakończył się rezultatem 2:2. Sarnowianka z dwunastoma punktami zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli.

Trzecią porażkę z rzędu poniosła Rawia Walbet Rawicz. Ekipa ta udała się w sobotę do Czekanowa. Po pierwszej połowie goście prowadzili za sprawą trafienia Mariusza Molki. Niestety, piorunującą końcówkę zanotowali gospodarze, którzy strzelili bramki w 82. i 94. minucie. Rawia zajmuje dwunastą lokatę w Red Box V lidze, gr. 3. Zgromadziła dotąd osiem punktów.

W siódmej kolejce Lokum III ligi makroregionalnej drużyna KA 4 resPect zagrała na wyjeździe z Victorią Niemcz Osielsko. Zawodniczki miejscowej ekipy świetnie weszły w mecz. Prowadziły 2:0. Na dodatek, od 25. minuty przyjezdne grały w osłabieniu. KA 4 pokazało jednak charakter. Do przerwy zdołało wyrównać, a po zmianie stron wyszło na prowadzenie. Victoria Niemcz Osielsko przegrała 2:5. Po dwa trafienia dla przyjezdnych zanotowały Natalia Andrzejczak i Aleksandra Jasiak, jedno dołożyła Klaudnia Szymczak.