Reklama

Siłacze z Bojanowa i Rawicza na mistrzostwach Polski

Opublikowano: śr, 9 wrz 2020 16:27
Autor:

Siłacze z Bojanowa i Rawicza na mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Od 4 do 6 września w Skierniewicach odbyły się X Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. W imprezie wzięli udział sportowcy z powiatu rawickiego. Wśród seniorów wystąpili Łukasz Majsnerowski i Adam Szymanowski (z klubu Sztanga Bojanowo), a w kategorii do lat 18 - Grzegorz Heinze z Rawicza (Team Wrocław). 

- Łukasz, który trójbój siłowy trenuje od 15 miesięcy, zaliczył: 230 kg w przysiadzie, 170 kg w wyciskaniu i 235 kg w martwym ciągu, osiągając wynik 635 kg, co dało mu 6. pozycję w kategorii senior +120 kg - podkreśla Adam Szymanowski, trener klubu Sztanga Bojanowo. - Osiagnął fantastyczny wynik, wziąwszy pod uwagę, że to jego pierwszy start. Ten zawodnik jest tytanem pracy, mało jest osób tak ambitnych i upartych, ma potencjał na wyniki na poziomie międzynarodowym i wszystkie podejścia zaliczył z dużym zapasem - dodaje Adam Szymanowski. - Za pomoc w przygotowaniach, jak i na zawodach wielkie podziękowania kierujemy w stronę Romana Szymkowiaka, dzięki którego uprzejmości mogliśmy wystawić w zawodach Łukasza - kończy.

Szkoleniowiec bojanowskiego klubu również wystartował w trójboju siłowym w kategorii senior. Osiągnął wynik 775 kg w kategorii senior +120 kg. Jak przyznał, choć był to start w formule klasycznej, poprawił swój rekord o 30kg. Zajął 4. miejsce. 

Wśród zawodników do lat 18 wystartował Grzegorz Heinze. Wziął udział w zawodach, mimo kontuzji. W przysiadzie zaliczył 262,5 kg, 155 kg w wyciskaniu i 271 kg w martwym ciągu (rekord Polski), osiągając 688,5 kg. Rawiczanin zajął pierwsze miejsce w kategorii do 120 kg do lat 18 i trzecie w kategorii Junior do lat 18 Open. Jak przyznał po imprezie, możliwe, że był to ostatni start w 2020 roku. - Wszystko muszę jeszcze przemyśleć. Trzeba się dobrze wyleczyć i wypracować piękny wynik na następne zawody - napisał Grzegorz Heinze na swoim profilu na portalu społecznościowym.


W Skierniewicach odbyły się także Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc. Wystartował w nich Adam Szymanowski. Wywalczył 3. miejsce z wynikiem 250 kg.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE