Siódme zwycięstwo Orli Jutrosin w sezonie [ZDJĘCIA]

SportW środku tygodnia w Pucharze Polski, w sobotę (14 października) w lidze. Orla Jutrosin dwukrotnie rywalizowała z MTS-em Pawłowice.

Złe wspomnienia ze środowego spotkani (11 października) miała Orla Jutrosin. MTS Pawłowice wówczas wygrał 3:1 i awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu leszczyńskim.

Srogi rewanż Orla wzięła na MTS-ie w sobotę (14 października). Obie ekipy sąsiadowały w tabeli. Miały po 18 punktów. Były na czwartym i piątym miejscu.

Jutrosinianie przystąpili do starcia w roli gospodarzy. Byli stronę dominującą. Wyszli na prowadzenie po golu Karola Grocholskiego po rzucie rożnym, wykonywanym przez Jakuba Szymanowskiego. Kolejne bramki padły po przerwie. Dublet zanotował Hubert Grzywaczewski. Asystowali Mikołaj Niestrawski i Mateusz Świątek. Ostatnie trafienie zanotował wprowadzony w drugiej połowie Dawid Dolata. Podał mu Sebastian Kapała. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Cały mecz wyglądał dokładnie tak samo - przyznał po spotkaniu Michał Niestrawski, trener Orli. - My graliśmy i próbowaliśmy, a rywale tylko wybijali. Mecz bez jakiejkolwiek historii - dodał.

Jutrosinianie zanotowali siódme zwycięstwo w sezonie. Zgromadzili 21 punktów po dziesięciu kolejkach Red Box klasy okręgowej, gr. 4. W tej chwili zajmują trzecią lokatę. Tracą do lidera - Zawiszy Dolsk - trzy punkty.

Orla - MTS 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Karol Grocholski (31'), 2:0 Hubert Grzywaczewski (49'), 3:0 Hubert Grzywaczewski (53'), 4:0 Dawid Dolata (83')
Skład Orli: M. Naskreęt - M. Samol (55' J. Pawlak 55'), M. Kostka, Sz. Tyca, R. Pruś (58' M. Fassa), J. Krzyżosiak, K. Grocholski, Mik. Niestrawski (77' D. Puślecki), H. Grzywaczewski (64' P. Frąckowiak'), M. Świątek, J. Szymanowski (D. Dolata 83')