Sparta Miejska Górka pokonała Pelikana Dębno Polskie [ZDJĘCIA]

Sport Kolejne derby powiatu rawickiego przeszły do historii. Sparta Miejska Górka podejmowała Pelikana Dębno Polskie w ramach 24. kolejki Red Box klasy okręgowej, gr. 5.

Ekipa z miasta nad Balatonem zajmowała czwartą pozycję w rozgrywkach. W minioną środę (3 maja 2023) przegrała w Chwałkowie z miejscowym Sokołem. Drużyna z powiatu gostyńskiego strzeliła gola w końcówce meczu. Trafienie zapewniło trzy punkty.

3 maja grał także Pelikan Dębno Polskie. Zespół podejmował Brenewię Wijewo. W meczu padł remis 3:3. Bramki dla gospodarzy strzelali: Piotr Wawrzyniak, Damian Gmerek i Dawid Kmieć.

Derby powiatu rawickiego. Sparta Miejska Górka - Pelikan Dębno Polskie

Na papierze, faworytami starcia Sparta - Pelikan byli gospodarze. W pierwszej połowie nie było jednak widać ogromnej różnicy. Goście starali się grać uważnie w obronie. Oddali też kilka groźnych strzałów. Na posterunku był jednak Mateusz Kmieć. Miejscowi, choć dłużej utrzymywali się przy piłce, recepty na pokonanie Bartosza Chociaja również nie znaleźli.

Bramki padły po przerwie. Dla gospodarzy strzelili je Przemysław Przewoźny i Kacper Andrzejak. Trafienie dla gości zanotował Paweł Kowalski. Miejscowi kończyli mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartkę ujrzał bowiem Jakub Żyto i to już na początku drugiej połowy.

Sparta nadal zajmuje czwartą lokatę. Traci dwa punkty do trzeciej Pogoni Śmigiel i pięć - do Promienia Krzywiń. Pelikan zajmuje szesnastą pozycję w tabeli. Zgromadził 10 punktów.