Sparta rozbita przez Ostrovię

Sparta rozbita przez Ostrovię - Zdjęcie główne

W pierwszy meczu sparingowym (3x30), Sparta Miejska Górka przegrała z III-ligową Ostrovią Ostrów Wlkp. 0:10. Wynik oddaje to, co działo się na boisku. \r\n
Sparta nie potrafiła wyprowadzić składnej akcji. Goście z każdą minutą uzyskiwali coraz większą przewagę. Nie pozwalali wyjść Sparcie z jej połowy i konsekwentnie zdobywali bramki. Wynik nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę sytuacje kadrową Sparty. Trener Piotr Staniszewski miał do dyspozycji młodych wychowanków oraz zaledwie kilku zawodników, którzy grali w poprzednim sezonie. Gospodarzom nie brakowało chęci do gry, ale doświadczenia i umiejętności. Przy dobrze wyszkolonych zawodnikach Ostrovii, wypadli blado.

Sparta Miejska Górka - Ostrovia Ostrów Wlkp. 0:10 (0:3, 0:3, 0:4)

Gole:
Damian Izydorski 3, Maciej Stawiński 3, Michał Giecz 2, Damian Czech Daniel Kaczmarek

Skład:
Sparta: Piotr Wojtyczka, Rafał Skrzypczak, Kacper Zimny, Tomasz Kokot, Tomasz Malchrzycki, Marcin Antoniak, Marek Jęsiek, Mateusz Pernak, Bartosz Kowalski, Adam Waresiak, Jakub Janowski, Bartłomiej Nowak, Paweł Duda, Jarosław Szafrański, Roman Krawczyk

\r\n

Piotr Staniszewski, trener KS Sparta Miejska Górka powiedział po meczu:
Z tym składem czeka nas przynajmniej rok pracy, ale takiej od podstaw. Jesteśmy po dwóch pierwszych treningach, na których frekwencja była różna. Niektórych zawodników widziałem pierwszy raz na oczy. Jeżeli nie pojawi się kilku bardziej doświadczonych, to w lidze będziemy mieć duże problemy.