Sparta wygrywa z Pogonią

Sparta wygrywa z Pogonią - Zdjęcie główne

Miejskogórecka Sparta zainaugurowała mecze sparingowe w obecnym okresie przygotowawczym. Pierwszym sparingpartnerem drużyny znad „Balatonu” była Pogoń Góra. Drużyna ta od kilku lat występuje w legnickiej A klasie. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu zajmuje 3. miejsce. Pojedynek został rozegrany na bocznym boisku w Miejskiej Górce.

Od pierwszego gwizdka ton boiskowym wydarzeniom nadawali miejscowi. Już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Dobre podanie Mateusza Pernaka na bramkę zamienił Kacper Golina. Drugie trafienie padło po nieco ponad kwadransie gry. Do siatki Pogoni tym razem trafił Edwin Marchewka. Trzy minuty później było już 3:0. Swoje premierowe trafienie w barwach Sparty zaliczył Damian Gmerek, który nad „Balaton” przeniósł się z Pelikana Dębno Polskie. Ten sam zawodnik trzy minuty później podwyższył na 4:0. Gmerek nie zwalniał tempa i w 41. minucie skompletował klasycznego hat-tricka, strzelając swoją trzecią bramkę. Jeszcze przed zmianą stron gola na 6:0 strzelił Edwin Marchewka, który jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. W drugiej odsłonie więcej bramek nie zobaczyliśmy. Następny mecz kontrolny spartanie zagrają z Pelikanem Dębno Polskie. Z uwagi na niepewne warunki atmosferyczne, godzina i miejsce rozgrywania meczu zostaną ustalone pod koniec tygodnia.

Sparta Miejska Górka - Pogoń Góra 6:0 (6:0)

1:0 - Kacper Golina (4'), 2:0 - Edwin Marchewka (16'), 3:0 - Damian Gmerek (19'), 4:0 - Damian Gmerek (22'), 5:0 - Damian Gmerek (41'), 6:0 - Edwin Marchewka

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Marcin Hądzlik, Krystian Wierzyk, Robert Siecla, Mariusz Niedźwiedź, Kacper Golina, Mateusz Pernak, Edwin Marchewka, Łukasz Dytko, Damian Gmerek, Michał Adamiak