Strażacy na medal

Strażacy na medal - Zdjęcie główne

W ich życiu sport odgrywa ważną rolę. W czasie wolnym od służby biorą udział w różnego rodzaju zawodach.

Rawiccy strażacy zawodowi wystawili ekipę do zmagań w eliminacjach strefowych Mistrzostw Wielkopolski Strażaków w Siatkówce Halowej w Borowie (powiat kościański). Drużyna - w skład której wchodzili: Krzysztof Panocha, Krzysztof Paca, Bartosz Tomaszewicz, Bartosz Zdęga, Karol Kałuża, Dominik Maruwka, Marek Janowski i Roman Sidor - odniosła cztery zwycięstwa (z zespołami z Wolsztyna, Grodziska Wielkopolskiego i Kościana po 2:0, z Lesznem - 2:1) i zanotowała tylko jedną porażkę (1:2 z Krotoszynem). Ostatecznie ekipa z KP PSP Rawicz zajęła drugą lokatę w turnieju. Pozycja ta zapewniła awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Ostrzeszowie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP wystąpili również podczas „Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski Strażaków w Pływaniu". Impreza odbyła się na basenie Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie. W rywalizacji indywidualnej, w stylu dowolnym na dystansie 50 m w wieku do 35 lat, Bartosz Tomaszewicz zajął szóste miejsce (z czasem 29,92), Bartosz Kordylas - ósme (30,45), a Bartosz Zdęga - trzydzieste ósme (35,80). Z kolei na przepłynięcie 50-metrowego dystansu stylem motylkowym, Bartosz Kordylas potrzebował 32,95 sek. Taki wynik pozwolił mu stanąć na najniższym stopniu podium.

Mundurowi startują także w wielu biegach indywidualnych, organizowanych w różnych częściach Polski. Na XXII Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej - w biegu na 10 km  - pojawili się czterej reprezentanci rawickiej komendy: Maciej Nowak, Sławomir Zyber, Rafał Kupczyk i Lech Przywecki. Zajęli odpowiednio 198., 205., 207. i 212. lokatę wśród 281 sklasyfikowanych funkcjonariuszy PSP. Zawody zostały rozegrane w ramach 6. edycji biegu „Dycha Drzymały" w Rakoniewicach (powiat grodziski).