Strażacy z Konar i Ostój najlepszymi drwalami w kraju [FILM]

Sport Ochotnicy z powiatu rawickiego okazali się najlepsi i wygrali XVIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports. Tytuł mistrza kraju obronił Michał Dubicki z Konar. Zaraz za nim na drugim miejscu znalazł się pochodzący z Ostój - Krystian Kaczmarek. Rekord Polski w konkurencji Stock Saw.

W ubiegłą sobotę, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports. Wśród 10 zawodników znalazło się trzech z powiatu rawickiego. Ubiegłorocznego tytułu bronił Michał Dubicki z Konar. W mistrzostwach udział brali też mieszkający w Szkaradowie - Marcin Juskowski i pochodzący z Ostój - Krystian Kaczmarek.

Juskowski z rekordem Polski

Jak zaznacza sam zawodnik, nie jest do końca zadowolony z sobotniego startu. W klasyfikacji końcowej znalazł się na 8. pozycji. Najlepszą w wykonaniu Juskowskiego okazała się konkurencja Stock Saw. To w niej drwal z Szkaradowa zajął 1. miejsce i ponownie ustanowił nowy rekord Polski - 9,47 sekund. Drugi w cięciu piłą był Artur Krupiński, z czasem gorszym o ponad sekundę. Tak swój występ komentował Marcin Juskowski - zobacz film:

Kaczmarek wicemistrzem kraju

Mówi, że taki scenariusz zdarzeń, przed zawodami, brałby w ciemno. Kaczmarek może być zadowolony ze swojego ostatniego występu na mistrzostwach Polski. Rok temu zajął na nich 10. miejsce. Teraz jest wicemistrzem w kraju. Swój najlepszy wynik zanotował w konkurencji Single Buck. Tam z czasem 12,57 sekund zajął 1. miejsce. Tak swój występ komentował Krystian Kaczmarek - zobacz film:

Dubicki mistrzem Polski

Pierwsze miejsce udało się obronić Michałowi Dubickiemu. Mieszkaniec Konar powoli i skutecznie piął się w tabeli. Na koniec zawodów pewnie uplasował się na pierwszej pozycji i zdobył tytuł Mistrza Polski Stihl Timbersports.

Dubicki wygrał aż 3 z 6 konkurencji. Okazał się najlepszy w Standing Block Chop, Springboard i Hot Saw. W tej ostatniej, wyciął 3 krążki w 7,23 sekundy. Drugim w tej konkurencji zawodnikiem był Krystian Kaczmarek, który wykonał zadanie w 9,21 sekund. Tak swój występ komentował Michał Dubicki - zobacz film:

Przed nimi Mistrzostwa Europy

Jeszcze w tym miesiącu Dubicki i Kaczmarek wystąpią w European Trophy 2021 Stihl Timbersports. Tam drwal z Konar będzie bronił tytułu Mistrza Europy.