Reklama

Talent, który rozkwita. Igor Kaczmarek w narciarskiej kadrze Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ski Team Kaczmarek

Talent, który rozkwita. Igor Kaczmarek w narciarskiej kadrze Polski  - Zdjęcie główne

Igor i Iga Kaczmarkowie | foto Ski Team Kaczmarek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Polski Związek Narciarski opublikował listę mężczyzn powołanych do kadry narodowej w narciarstwie alpejskim. Jest na niej piętnastu zawodników. W gronie wyróżnionych znalazł się pochodzący z Rawicza Igor Kaczmarek.

17-letni Igor Kaczmarek występuje w barwach Ski Team Kaczmarek. Ostatnie dwa lata uczył się w szkole średniej we Włoszech, tam także trenował. W lutym 2021 roku wywalczył tytuł Mistrza Polski w Super Gigancie, a także dwa srebrne medale: w slalomie i kombinacji. 

Wyniki pochodzącego z Rawicza zawodnika docenił burmistrz Grzegorz Kubik. Od tego roku młody narciarz alpejski otrzymuje gminne stypendium.

To pierwsze takie wyróżnienie. Stypendium na pewno się przyda, a wydatków jest mnóstwo. Bardzo się z niego cieszymy i pracujemy dalej - przyznaje Piotr Kaczmarek, tata narciarza.

Pod koniec maja Igor Kaczmarek otrzymał nominację do Kadry Narodowej Młodzieżowej B. 

W związku z otrzymanym miejscem w kadrze narodowej musiał zmienić szkołę - zauważa Piotr Kaczmarek. - W tej chwili chodzi do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Cele na nadchodzące miesiące to: przygotowanie motoryczne i kondycyjne oraz techniczne na nartach, łącznie 70 dni na nartach do pierwszych startów w listopadzie oraz kilka zgrupowań kondycyjnych - dopowiada.

Wśród gratulujących alpejczykowi powołania była jego szkoła z Włoch. 

Z narciarstwem alpejskim jest także związana córka Piotra Kaczmarka - Iga.

Trenuje dalej pod moim okiem, a trening motoryczny prowadzi Marta Jusiak - podsumowuje jej tata i zarazem były reprezentant Polski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE