Reklama

UKS Olimpijczyk Pakosław zakończył sezon w lidze tenisa stołowego. Niebawem rusza kolejna sekcja [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Piąte miejsce w tabeli w V lidze tenisa stołowego zajął UKS Olimpijczyk Pakosław. W czwartek (7 kwietnia 2022r.) zawodnicy pakosławskiej ekipy rywalizowali w ostatnim meczu. Rywalem była Pogoń Śmigiel III.

Reklama

Drużyna z Pakosławia uległa ekipie ze Śmigla, która zabrała do domu komplet punktów. Większość spotkań kończyła się wynikiem 2:3 dla gości, a o ostatecznym zwycięstwie często decydował piąty set i zimna głowa, której niestety zabrakło gospodarzom reprezentowanym przez: Szymona Sierpowskiego, Marcina Pernaka, Łukasza Głowacza i Przemysława Matuszaka. 

Historia UKS Olimpijczyk Pakosław 

UKS Olimpijczyk Pakosław działa od przełomu 2000 i 2001 roku. W przeszłości w jego skład wchodziły różne sekcje, m.in. związane ze sportami walki czy jeździectwem. Od zeszłego roku pod jego szyldem zawodnicy grają w V lidze leszczyńskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego

Jesteśmy zadowoleni - zauważa Przemysław Matuszak z Olimpijczyka. - Przystępując do rywalizacji, nie wiedzieliśmy na co możemy liczyć. Na początku borykaliśmy się z wieloma przeszkodami organizacyjnymi, sprzętowymi, kadrowymi, ale pomimo tego udało nam się w ciągu roku w miarę to wszystko ogarnąć, czego efektem jest pięć profesjonalnych stołów, porządki kadrowo-kierownicze, regularne treningi dwa razy w tygodniu na hali w Pakosławiu oraz 15 regularnie trenujących osób. A co najważniejsze - powołanie składu do rozgrywek ligowych z pierwszymi sukcesami i porażkami na koncie, jako bezcenne doświadczenie. Pozyskaliśmy wielu sponsorów i zabiegamy o kolejnych. Mamy perspektywy rozwoju i zawsze dajemy z siebie wszystko. Tworzymy zgrany zespół, a wyniki niebawem przyjdą same. Na tą chwilę, wylądowaliśmy na piątym miejscu w tabeli - dodaje.

Pakosław. Dlaczego tenisiści stołowi przystąpili do ligi?

Jak wspomina Łukasz Głowacz, z Przemysławem Matuszakiem zaczął grać amatorsko w hali w Pakosławiu.

To, że przystąpiliśmy do rozgrywek ligowych, zrządził przypadek. W UKS-ie Olimpijczyk udzielał się Krzysztof Jakubiak. Któregoś dnia podszedł do nas i zapytał, czy nie chcielibyśmy spróbować zagrać w lidze. Stwierdziliśmy, dlaczego nie? - mówi Łukasz Głowacz, który nie ukrywa, że pierwszy rok w lidze był dla zawodników klubu "podróżą w nieznane".

W ostatnich miesiącach uporządkowywali sprawy organizacyjne.

Stworzyliśmy sobie bardzo dobre warunki do gry, sprzęt , sponsorów, czujemy że organizacyjnie i mentalnie wspierają nas menager hali, pan Olek, dyrekcja tutejszej szkoły oraz włodarz gminy.  Nie jesteśmy jeszcze w  czołówce, ale pniemy się do góry - Cały czas rozwijamy się, zarówno organizacyjnie, jak i sportowo. Myślę, że jak na pierwszy rok, było całkiem nieźle. W następnym sezonie wystartujemy na pewno. A z jakim skutkiem? Zobaczymy - dodaje Łukasz Głowacz. - Chcemy pokazać, że tenis stołowy w Pakosławiu istnieje i trzeba go promować. 

Tenis stołowy. Każdy może wygrać z każdym

W czwartkowym spotkaniu ligowym UKS-u Olimpijczyk zagrało czterech członków miejscowej ekipy z młodzieżą ze Śmigla. Goście wywieźli z hali w Pakosławiu komplet punktów. 

Tenis stołowy jest taki, że juniorzy czy młodzieżowcy mogą grać z seniorami, nie ma tu różnic. Każdy może wygrać i przegrać. O zwycięstwie decyduje szybkość, refleks, umiejętności, technika, a także głowa i nogi. Prawda jest taka, że nie ręka, a właśnie głowa i nogi decydują o wynikach - przyznaje Łukasz Głowacz.

Ekipa z Pakosławia może liczyć na wsparcie od lokalnych firm, nie tylko z gminy Pakosław, ale i ościennych.

Dziękujemy im, a także pani Małgorzacie Piechockiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pakosławiu, za to, że możemy tutaj grać i trenować, a także gospodarzowi hali - Aleksandrowi Naglikowi za wszelką pomoc. Jesteśmy w końcu w UKS-ie - Uczniowskim Klubie Sportowym, działającym przy szkole. Otrzymaliśmy też dotację z gminy Pakosław. W każdym sporcie pieniądze są potrzebne, ale dzięki sponsorom czy dotacji gminy jesteśmy spokojni o przyszłość - zauważa Łukasz Głowacz.

UKS Olimpijczyk Pakosław. Rusza sekcja tenisa

W Pakosławiu ruszył też nabór do sekcji tenisa w nowo powstałej akademii pod szyldem UKS Olimpijczyk Pakosław. Gry będą się mogły nauczyć dzieci oraz dorośli, zarówno w formie zajęć grupowych, jak i indywidualnych. Zapraszają wszystkich chętnych, którzy nudę sprzed telewizora chcą przekuć na ruch, sport, zabawę, kondycję fizyczną czy nawet sukcesy sportowe. Więcej na ten temat na profilu klubu na portalu społecznościowym. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE