Wrócili "na tarczy". Minimalna porażka na wyjeździe

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Wrócili "na tarczy". Minimalna porażka na wyjeździe - Zdjęcie główne

Marcin Matuszewski (z piłką) | foto archiwum

SportOstatnie spotkanie w fazie zasadniczej za koszykarzami Rawii. Rywalizowali na wyjeździe z tamtejszym Basket Team Suchy Las.

Spotkanie odbyło się w Hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie. W pierwszych dwóch kwartach mecz nie układał się po myśli podopiecznych Adama Staśkowiaka. Po dwudziestu minutach przyjezdni przegrywali dziewięcioma punktami.

Po zmianie stron rawiczanie stopniowo odrabiali straty. Ostatecznie, zespół z Suchego Lasu wygrał minimalnie. Na koniec ostatniej kwarty na tablicy widniał wynik 77:75. Najwięcej punktów dla Rawii zdobył Marcin Matuszewski. Środkowy rzucił 17 punktów.

Bardzo zła pierwsza połowa, zarówno w ataku jak i w obronie. Po zmianie stron gra wyglądała dużo lepiej, gdzie wyszliśmy na prowadzenie na koniec 4 kwarty. Niestety, drużyna gospodarzy samą końcówkę zagrała spokojniej i wygrała to spotkanie - podsumował Adam Staśkowiak, trener Rawii.

Mecz w Suchym Lesie był ostatnim w rundzie zasadniczej. Rawiczanie w kolejnej będą walczyć o miejsca 7-12.

Basket Team Suchy Las - Rawia Rawag Rawicz 77:75
Kwarty: 22:20, 24:17, 14:20, 17:18
Punkty dla Rawii: M. Skupin - 12, J. Nawrocki - 0, G. Chorzępa - 3, J. Ilnicki - 6, D. Jastrzębski - 15, F. Zacharski - 0, G. Świerczyk - 9, M. Matuszewski - 17, F. Sroka - 0, J. Polowczyk - 13