Wyjazdowe zwycięstwo Rawii. Sparta postawiła się liderowi. Porażka Pelikana [ZDJĘCIA]

Sport Trzy punkty na boisku Stali Pleszew wywalczyła Rawia Walbet Rawicz. Sparta Miejska Górka zremisowała z liderem Red Box klasy okręgowej, gr. 5. Porażkę na własnym obiekcie zanotował Pelikan Dębno Polskie.

W doskonałych humorach do domu wracali piłkarze Rawii. Strzelili cztery bramki w Pleszewie, nie tracąc żadnej i zanotowali cenne zwycięstwo. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Trafienia zanotowali: Piotr Robak, Michał Skrzypczak, Edwin Marchewka i Mariusz Molka (na zdjęciu z lewej, w czarnym stroju). Rawia plasuje się na 12. miejscu w tabeli. Więcej o meczu ze Stalą możesz przeczytać na portalu zpleszewa.pl

Red Box klasa okręgowa, gr. 5

Cenny remis Sparty

Sparta Miejska Górka udała się do Wilkowic. Miejscowa Korona była liderem tabeli. Ekipa znad Balatonu zajmowała ostatnią lokatę. Zdecydowanym faworytem byli zatem gospodarze i początkowo znakomicie wywiązywali się ze swej roli. Korona prowadziła 1:0 po pierwszej połowie. W 64. minucie, po rzucie karnym, który wykonywał Dawid Janczyk (były reprezentant Polski), gospodarze podwyższyli. Przyjezdni nie mieli jednak zamiaru oddać tego meczu bez walki. W 72. minucie sygnał do odrabiania strat dał Dawid Durczewski (na zdj. w środku), który zanotował trafienie po podaniu z rzutu rożnego Bartłomieja Nowaka. Goście do remisu doprowadzili już w doliczonym czasie gry. Po asyście Wiktora Marchewki, gola dla gości strzelił Michał Kaczmarek. Wynik nie zmienił się do końcowego gwizdka sędziego.

Spartanie wywalczyli punkt. Nie zmieniło to jednak układu w tabeli. Ekipa z Miejskiej Górki znajduje się z pięcioma punktami na ostatniej pozycji, ale ma już jedynie dwa punkty straty do trzech poprzedzających ją ekip. Korona jest pierwsza.

Porażka Pelikana

Helios Czempiń zameldował się w sobotę w Dębnie Polskim. Ekipa z powiatu kościańskiego rywalizowała z Pelikanem. Jedyna bramka dla gospodarzy padła w 6. minucie. Po faulu na jednym z zawodników Pelikana, sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny wykorzystał Patryk Biegała (na zdj. z prawej). Prowadzenie udało się utrzymać zawodnikom z Dębna Polskiego do 17. minuty. Wówczas padł wyrównujący gol. Po nim przeciwnicy zdecydowanie dominowali w tym spotkaniu i zanotowali kolejne trafienia. Pelikan - Helios 1:4

Od początku sezonu co mecz gramy innym składem. Zawsze coś nie zagra. Muszę rotować składem, nie możemy zagrać swojej piłki. Dla mnie najważniejszym celem jest utrzymać się w lidze - podsumował trener Pelikana, Łukasz Bojdo.

Zespół z Dębna Polskiego plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli.

Pelikan Dębno Polskie - Helios Czempiń 1:4
Bramki: 1:0 (8’ P. Biegała), 1:1 (17’), 1:2 (46’), 1:3 (84’), 1:4 (86’)
Skład Pelikana: P. Niedbała, B. Chociaj, K. Kendzia, D. Kmieć, F. Bojdo, P. Wawrzyniak, V. Shchyryi (80' Brzozowski), P. Biegała, D. Gmerek, M. Bagiński (70' Szaroleta), W. Niedźwiecki (88' B. Biegała)