Rawicz. Z koszykarskich parkietów. Festiwal strzelecki Marcela Kajaka [FOTO]

Sport W sobotę i niedzielę na koszykarskie parkiety wybiegli rawiczanie.

Do zmagań przystąpili zawodnicy w ligach do lat 12, 13 i kadetów, a także koszykarki Rawii i Olimpu.

Drużyny chłopaków wygrały w swoich spotkaniach. Uwagę przykuwa występ Marcela Kajaka. Zawodnik w lidze kadetów z Olimpijczykiem Ostrów Wielkopolski był nie do zatrzymania. Rzucił 51 punktów - blisko połowę całego dorobku Rawii. Skuteczny był także jeden z zawodników gości. Piotr Trawiński zanotował 60 punktów.

U13M:
RKKS Rawia Rawicz - UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 88:48

Kwarty: 25:14, 20:10, 27:10, 16:14
Punkty dla Rawii: Filip Radel - 11, Marcel Becelewski - 29, Maciej Zakrzewski, Marcel Kasprzak - 13, Alex Polowczyk - 24, Jakub Molski - 9, Dawid Lis - 2

Mieliśmy braki kadrowe. Zaplanowaliśmy, że wracamy każdą akcję na pole obrony, by nie tracić sił na całym boisku. Z tego chcieliśmy pchnąć szybki atak i szukać łatwych punktów. Oszczędzaliśmy zdrowie jak tylko to możliwie. Chłopaki mieli świadomość, że jeżeli podejmują grę 1x1, ścięcie bez piłki lub obiegniecie to mają to robić na 100%, żeby mocno zagrażać obronie przeciwnika i nie musieć w jednym posiadaniu atakować kilka razy. Grając w ten sposób, udało się utrzymać poziom gry po obu stronach boiska, co przełożyło się na pewne zwycięstwo - powiedział po meczu w kategorii U13M trener Szymon Maciołek

MLKB:
RKKS Rawia Rawicz - UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 107:77

Kwarty: 34:16, 26:14, 17:26, 30:21
Punkty dla Rawii: Bartek Rotman - 14, Kacper Suchodolski - 17, Patryk Lisiecki - 16 (2x3), Marcel Kajak - 51 (2x3), Filip Radel - 1, Wojtek Kmiecik - 6, Maciej Zakrzewski, Marcel Kasprzak, Alex Polowczyk - 2, Jakub Molski

W pierwszej połowie atak, jak i obrona były w naszym wykonaniu na dobrym poziomie. Niestety, druga połowa to głównie festiwal zdobyczy punktowej, nie udało nam się utrzymać szczelnej obrony z pierwszej części gry. Cieszy fakt, że gramy zespołowo i każdy ma możliwość zdobywania punktów. W pierwszej połowie poza dobrym atakiem pozycyjnym, dołożyliśmy mocne pchnięcie z kontry. Powodzenie takich akcji brało się z dobrej zbiórki w obronie jaki sprawnego pierwszego podania. Pracujemy ciężko i widać krok do przodu - mówi po spotkaniu ligi kadetów Szymon Maciołek, trener Rawii

U12M, Grupa B:
RKKS Rawia Rawicz - UKS Go Basket Kicin 73:54
Kwarty: 23:13, 18:20, 16:5, 16:16
Punkty dla Rawii: Bartosz Szczepaniak, Marcel Kasprzak - 15, Wiktor Wasielewski - 2, Igor Szmid, Alex Polowczyk - 21, Jakub Molski - 25, Dawid Lis - 10, Bruno Gendera, Kamil Nowak, Kornel Tama

Widać było progres drużyny z Kicina. Chłopaki musieli ciężko pracować, ale my też nie próżnowaliśmy w tym czasie. Dużo minut dostali o 2 lata młodsi zawodnicy, którzy coraz lepiej odnajdują się w grze. Bardzo dobry występ zanotował też Jakub Molski, który zanotował 25 pkt. Jego gra w obronie "zarażała" chłopaków do jeszcze cięższej pracy - ocenił po spotkaniu ligi U12 Filip Sroka, trener rawiczan.

Na parkiet wybiegły także zawodniczki Olimpu Rawicz. Niestety, w grupie B U13 przegrały u siebie z UKS-em Krzesiny 56:72. Na wyjeździe grały z kolei koszykarki Rawii Isosfery do lat 13. Przegrały z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego.

U13K (gr. A, faza finałowa)
UKS Piątka Ostrów Wlkp. - RKKS Rawia Isosfera Rawicz 78:50
Kwarty: 15:11, 29:8, 18:14, 16:17
Punkty dla Rawii: Weronika Kryś - 6, Zuzanna Owczarzak - 4, Wiktoria Rozmyślak - 2, Maja Kaczmarek, Zuzanna Augustyniak - 4,  Emilia Miskowiak - 1, Jagoda Łacinik - 6, Oliwia Kempa - 13, Natalia Wolna - 10, Julia Stolaś - 4

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się VIII Turniej Koszykówki chłopców (U13M, rocznik 2008 i młodsi) o puchar firmy Pagmer. Do rywalizacji przystąpią: Rycerze Rydzyna, Zastal Zielona Góra, Obra Kościan, MKS Dąbrowa Górnicza, Spójnia Stargard i gospodarze Rawia Rawicz. Impreza w hali rawickiej "czwórki" potrwa do niedzieli. Turniej odbędzie się bez udziału publiczności.