Z Mistrzostw Polski w karate wrócili z medalami i czołowymi lokatami [ZDJĘCIA]

Z Mistrzostw Polski w karate wrócili z medalami i czołowymi lokatami [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
10

SportW podwarszawskiej miejscowości Zielonki Parcela stawiło się 500 zawodników z 64 klubów. Stanęli na starcie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF. Do rywalizacji przystąpili również karatecy z rawickiego klubu Surem.

Wydarzenie odbyło się w miniony weekend (8-9 czerwca 2024 r.).

- Rawiccy karatecy reprezentowali klub i miasto w siedmioosobowym składzie. Troje z nich wywalczyło miejsca medalowe - wskazuje Krzysztof Glina, trener rawickich karateków.

Bezkonkurencyjna i niepokonana okazała się Natasza Cichoszewska. Wygrała w kategorii kumite U 21 - 68 kg. Srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył Maurycy Markowski w kumite U18 - 55 kg. Brązowy medal dorzucił Julian Antonič - kumite U16 - 52 kg.

Miejsca punktowane zajęli także: Celina Barteczka (5. miejsce kumite U16 - 61 kg) i Wiktor Szewiało - 7 miejsce U18 - 68 kg.

- Rawicki Klub Karate Surem w klasyfikacji generalnej uplasował się na 15. miejscu - podsumowuje trener.