Autor: | Zdjęcie: BOCK Rawicz

Zawodniczka rawickiego klubu BOCK wraca do domu medalami. Była najlepsza na olimpiadzie - Zdjęcie główne

foto BOCK Rawicz

Sport Wiktoria Lokś - reprezentantka rawickiego klubu strzeleckiego BOCK Rawicz wywalczyła dwa złote medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Została najlepszym zawodnikiem olimpiady i mistrzem Polski.

W Tarnowie i Wrocławiu odbyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich "MAŁOPOLSKA 2022" - były to jednocześnie mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Rawicki klub sportowy BOCK na tych zawodach reprezentowało 3 zawodników.

W sumie w olimpiadzie uczestniczyło 260 sportowców z 47 klubów z całej Polski, którzy na udział w mistrzostwach zdobyli kwalifikacje. Wielkopolskę reprezentowało łącznie 18 zawodników z 7 klubów.

Najlepszym zawodnikiem olimpiady została Wiktoria Lokś, która w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 100 wystrzelała złoty medal i wywalczyła tytuł mistrza Polski. W konkurencji Trap Mix 75 wraz z Wojciechem Lisiakiem zdobyła drugi krążek i tytuł.

Warto dodać, że Wojciech Lisiak w konkurencji Trap 100 wywalczył brązowy medal. Ostatnie miejsce na podium w kategorii Skeet 100 wywalczył trzeci reprezentant klubu z Rawicza - Robert Mielcarek.

W klasyfikacji klubów rawicki BOCK zajął 8. lokatę. Wielkopolska w zestawieniu województw uplasowała się na 5. miejscu.