Reklama

Został wicemistrzem Polski służb mundurowych. Reprezentował Sztangę Bojanowo i gostyńską komendę policji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne A. Szymanowskiego

Został wicemistrzem Polski służb mundurowych. Reprezentował Sztangę Bojanowo i gostyńską komendę policji - Zdjęcie główne

Adam Szymanowski (z prawej), obok asp. Sławomir Wojtkowiak | foto archiwum prywatne A. Szymanowskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Siłacz, jakich w kraju jest niewielu. Adam Szymanowski, reprezentant Sztangi Bojanowo i Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wziął udział w II Mistrzostwach Polski służb mundurowych w martwym ciągu. Impreza odbyła się we Wrocławiu.

Mieszkaniec gminy Bojanowo wystartował w kategorii do 140 kg. Zaliczył dwa podejścia: 260 kg i 280 kg. 

Z wyniku 280 kg jestem średnio zadowolony, ponieważ była to druga próba i zaliczony ciężar był bardzo lekki - zauważa Adam Szymanowski. - Natomiast w trzecim podejściu wciągnąłem 300 kg, jednak nie utrzymałem ciężaru do komendy "opuść" wydanej przez sędziego, zawiodła siła chwytu. Jednak modyfikacja techniki po kontuzji, z którą dość długo się borykałem, przyniosła efekty i 300 kg nie jest już poza moim zasięgiem. Myślę, że ciężary ponad 300 kg są realne w nadchodzącym sezonie startowym - dopowiada. 

Reprezentant Sztangi Bojanowo zajął drugą lokatę. Przywiózł do domu srebrny medal. 

W młodości Adam Szymanowski amatorsko trenował kulturystykę i sporty siłowe. Od ośmiu lat uprawia trójbój siłowy. Odnosi w nim znaczące sukcesy, m.in. czterokrotnie wywalczył medale z najcenniejszego kruszcu na Mistrzostwach Polski. Jest także trenerem w klubie Sztanga Bojanowo. Dzieci i młodzież odnoszą też już sukcesy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE