Reklama

145 razy dookoła więziennego boiska

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zakład Karny w Rawiczu

145 razy dookoła więziennego boiska - Zdjęcie główne

foto Zakład Karny w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zakładzie Karnym w Rawiczu odbył się coroczny bieg "Złota Setka", który jest organizowany w ramach programu resocjalizacyjnego. Promuje on między innymi zdrowy tryb życia. Osadzeni mają do pokonania dystans półmaratonu, czyli 21 kilometrów i 97 metrów.

Była to już XII edycja znanej w całej penitencjarnej Polsce imprezy sportowej dla osadzonych. W latach przed pandemią miała ona dużo większy rozmach i gromadziła nie tylko wielu biegaczy z więzienia, ale także gości z zewnątrz. W wydarzeniu brali udział chociażby aktor Bartłomiej Topa, czy dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.
 
 
 
 
W ostatnim czasie formuła imprezy zmieniła się jednak. Już rok temu bieg odbył się nie na głównym dziedzińcu, ale na placu spacerowym.

20 osadzonych wykonało 145 okrążeń

Tym razem bieg również odbył się na terenie placu spacerowego (boisko) i zgromadził 20 osadzonych w ZK Rawicz, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas wcześniejszych sesji przygotowawczych: testu Coopera, biegu na 5 kilometrów i biegu na 10 kilometrów.

Osadzeni podczas półmaratonu mieli do pokonania 145 okrążeń boiska. Gościem specjalnym był znany promotor zdrowego trybu życia Jerzy Górski - od lat współpracujący z rawickim zakładem karnym.

Najlepszy wynik uzyskał osadzony Krzysztof z wynikiem 01:24:58 s. Jak relacjonują organizatorzy - impreza przebiegła w duchu fair play i sportowej atmosferze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE