17 stycznia 1920 roku powiat rawicki wrócił do Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

17 stycznia 1920 roku powiat rawicki wrócił do Polski - Zdjęcie główne
Autor: archiwum | Opis: Pomnik Żołnierza Polskiego w Rawiczu

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościDziś mija 102. rocznica powrotu ziem rawickich do Macierzy.
reklama

Dla uczczenia rocznicy przyłączenia powiatu rawickiego do Polski, w Rawiczu pod pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się patriotyczna uroczystość.

Udział w niej wzięli między innymi posłowie na Sejm RP,  Andrzej Grzyb i Jan Dziedziczak, radna Sejmiku Wielkopolskiego, Ewa Panowicz, delegacja senatora RP, Wojciecha Ziemniaka, samorządowcy powiatu rawickiego oraz poczty sztandarowe, delegacje szkół i organizacji społecznych i politycznych naszego powiatu.

Podczas uroczystości odśpiewano hymn państwowy oraz Rotę Marii Konopnickiej. Delegacje wręczyły wiązanki kwiatów uczennicom klasy mundurowej liceum ogólnokształcącego w Rawiczu, te z kolei złożyły je u stóp pomnika.

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo