Reklama

300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji

Opublikowano: pon, 30 lis 2020 09:37
Autor:

300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Do końca roku rolnicy poszkodowani wskutek suszy, nawałnic czy przymrozków mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy finansowej.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez co najmniej jedną z klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, grad, huragan, uderzenie pioruna.

- Mogą ją otrzymać ci, którzy ponieśli straty w roku, w którym jest składany wniosek lub w co najmniej jednym z dwóch lat poprzednich - zaznacza Karol Junory, kierownik biura powiatowego ARiMR w Miejskiej Górce.

Wysokość strat w uprawach rolnych czy zwierzętach gospodarskich uprawniająca do starania się o pomoc musi wynieść co najmniej 30% średniej rocznej produkcji rolnej oraz straty te muszą jednocześnie dotyczyć składnika gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów kwalifi kujących się do objęcia wsparciem. - Wysokość poniesionych strat, jakie powstały w gospodarstwie, określa komisja powołana przez wojewodę - dodaje kierownik.

Maksymalna kwota wsparcia, jaką można otrzymać w całym okresie realizacji PROW 2014- 2020, wynosi do 300 tys. zł i nie może przekroczyć ona poziomu 80% kosztów kwalifi kowanych.

- W przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych dotacja może być przyznana na inwestycje odtwarzające zniszczone składniki gospodarstwa, np. na odtworzenie plantacji wieloletnich, sadów, odbudowę zniszczonej infrastruktury, czy zakup nowych maszyn lub urządzeń rolniczych - wymienia Karol Junory.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE