Reklama

Bartłomiej Józefowiak w reprezentacji Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bartłomiej Józefowiak w reprezentacji Polski - Zdjęcie główne

Bartek Józefowiak z Maciejem Ratajczakiem, trenerem z klubu MUKS SZOK Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To historyczny moment dla klubu MUKS Szok Bojanowo. Pierwszy zawodnik został powołany do Reprezentacji Polski U14 na Athletics Unlimited Games Krakow 2022 r.

 
W dniach 12-14 sierpnia, po raz pierwszy w Polsce, odbywała się impreza sportowo-integracyjna w ramach programu Erasmus + Sport. Do Krakowa zjechały się reprezentacje 10 krajów: Austrii, Bułgarii, Czech, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji oraz Ukrainy.

Rywalizowali i zwiedzali

Prawie 800 młodych lekkoatletów brało udział w zawodach sportowych oraz w warsztatach ekologicznych realizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz zdrowego żywienia organizowanych przez Partnera LDK firmę Nestle Polska S.A. W sobotę obyła się najdłuższa  sztafeta w historii – 80 x 200m, a w niedzielę wszyscy zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce oraz rynek Starego Miasta w Krakowie.
 
Reprezentacja Polski, biorących udział w tym wydarzeniu, została wyłoniona wśród 12 i 13-latków biorących udział w programie Lekkoatletyka dla każdego. Wśród nich znalazł się m.in. mieszkaniec gminy Bojanowo - Bartłomiej Józefowiak.
 
Gośćmi specjalnymi imprezy były gwiazdy sportu: Paweł Wojciechowski, Olha Bryzgina, Irina Krakoviak oraz Paula Ivan.

Ogromny sukces Bartka 

W Krakowie Bartłomiej Józefowiak zwyciężył w biegu na 300 m z nowym rekordem życiowym 38.76 s. Drugie miejsce  zajął Mario Petrisor Doaga ROU. 39.04 s, trzecie miejsce Patryk Rauhut 39.70 s POL.
 
Czas, który uzyskał Bartłomiej jest najlepszym wynikiem w Polsce. 
 
- Narodowa Reprezentacja Polski zwycięża w zawodach Athletics Unlimited Games, Bartek miał zaszczyt reprezentować nasz kraj i mieć orzełka na piersi - jest to największe wyróżnienie dla sportowca. Potwierdził, że nasza wspólna praca idzie w dobrym kierunku. Pokazał również że w tym roku jest najlepszy w Polsce. Bartek biegał również w sztafecie 80x200, w której zajęli drugie miejsce, przegrywając z Rumunią. W przyszłym roku już przechodzi do kategorii U16 i zacznie rywalizacje z rok starszymi rywalami. Na codzień uczęszcza do SP w Gościejewicach i pokazuje, że nawet z takiej małej szkoły można zostać reprezentantem Polski, dzięki ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom - komentuje Maciej Ratajczak, trener młodego sportowca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE