Reklama

Będą wybory sołeckie w Tarchalinie. Powód?

Opublikowano: śr, 24 cze 2020 20:11
Autor:

Będą wybory sołeckie w Tarchalinie. Powód? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na najbliższej sesji bojanowscy radni mają podjąć uchwałę o zarządzeniu wyborów sołeckich w Tarchalinie. Sołtyska Urszula Czerwińska złożyła rezygnację.

Urszula Czerwińska, która przejęła funkcję sołtysa wsi po swoim mężu Józefie - twierdzi, że jest już zmęczona licznymi obowiązkami, a mieszkańcy mało jej pomagają, dlatego podjęła trudną decyzję o rezygnacji.

Burmistrz Maciej Dubiel zaznacza, że szanuje stanowisko sołtyski, dlatego do porządku obrad sesji wprowadzono uchwałę o wyborach. Jak mówi, wstępna data ich przeprowadzenia to 16 lipca o godzinie 18.00. Zebranie wiejskie miałoby odbyć się na boisku przy świetlicy, tak by móc zachować obowiązujący reżim sanitarny.

Włodarz zaznacza, że wcześniej nie miał do czynienia z taką sytuacją, jak rezygnacja w trakcie trwania kadencji. Zdarzało się jedynie, że trzeba było wybierać nową osobę z powodu śmierci poprzedniego włodarza wsi.

- Mam nadzieję, że znajdzie się w Tarchalinie osoba, która będzie chciała pełnić obowiązki sołtysa - dopowiada Maciej Dubiel.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE