Reklama

Będzie spotkanie w sprawie odwiertu w Kątach

Opublikowano:
Autor:

Będzie spotkanie w sprawie odwiertu w Kątach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przedstawiciele spółki Palomar mają spotkać się z mieszkańcami Kątów i Folwarku i opowiedzieć im o pracach poszukiwawczych planowanych w rejonie wsi.

Na forum portalu rawicz24.pl pojawiły się komentarze sugerujące, że mieszkańcy Kątów i Folwarku sprzeciwiają się planom spółki Palomar, która na terenie gminy Rawicz poszukuje gazu ziemnego, a w przyszłości zamierza rozpocząć wydobycie surowca.

Gdzie kopalnia miałaby powstać oficjalnie nie wiadomo, bo międzynarodowa firma nie udziela informacji mediom w tej sprawie. Wiadomo, że w okolicy Kątów ma być wykonany trzeci odwiert poszukiwawczy. Wątpliwości wśród części mieszkańców wzbudził fakt, że gminny teren na którym Palomar zamierza szukać gazu, na okres 20 lat ma być wydzierżawiony spółce Rawicz Energy (należącej do Grupy Palomar Natural Resources). W przypadku odwiertów w Szymanowie i Dębnie Polskim o tak długiej dzierżawie nie było mowy.

Sołtys Kątów w rozmowie z „Życiem” dementuje informację o proteście. - Żadnego, oficjalnego stanowiska nie ma - zaznacza Krzysztof Wieczorek i dodaje, że planowane jest spotkanie z przedstawicielami spółki Palomar. 

Mieszkańcy po informacjach z internetu i z prasy niepokoją się, dlatego spotkanie, podczas którego firma przedstawi swoje plany, wydaje się jak najbardziej zasadne. Wszystkich zainteresowanych zapraszam w piątek o godz. 17.00 do świetlicy. Przyjadą przedstawiciele urzędu miejskiego oraz przedstawiciele firmy, która planuje ewentualny odwiert - podkreśla sołtys.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE