Reklama

Biblioteka w Bojanowie ma nową szefową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nowa dyrektor Aldona Łuczak (z lewej) oraz poprzednia szefowa placówki Maria Biadalska podczas Czytania Narodowego

Biblioteka w Bojanowie ma nową szefową - Zdjęcie główne

foto Nowa dyrektor Aldona Łuczak (z lewej) oraz poprzednia szefowa placówki Maria Biadalska podczas Czytania Narodowego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po ponad 30 latach pracy w bibliotece na emeryturę przeszła jej dyrektor Maria Biadalska. Od dziś placówka ma nową szefową.

Reklama

Maria Biadalska - wieloletnia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przeszła na emeryturę. Na stanowisku szefowej zastąpiła ją jej  współpracownica - Aldona Łuczak. Obie panie kochają pracę wśród książek i - jak twierdzą - nie zamieniłyby jej na żadną inną.

Bojanowska biblioteka to ważne miejsce dla mieszkańców gminy. Przychodzą do niej nie tylko po książki, ale też uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi osobami, licznych warsztatach, półkoloniach, konkursach i bardzo wielu innych inicjatywach. Stała się też miejscem, w których wiele z nich się narodziło. Przez lata biblioteka kojarzona była z jej szefową - Marią Biadalską, która doskonale znała nie tylko księgozbiór, ale i mieszkańców gminy, bo większość z nich w bibliotece bywało. Zawsze uśmiechnięta, serdeczna, gościnna, dla każdego miała jakieś dobre słowo.

Po ponad 30 latach spędzonych w bibliotece, w której - jak sama mówi - znalazła się przez przypadek, zdecydowała się jednak przejść na emeryturę. Zanim to nastąpiło została jeszcze wyróżniona medalem za długoletnią pracę w placówce samorządowej. 

Więcej o Marii Biadalskiej przeczytasz w aktualnym wydaniu "Życia Rawicza"

Biblioteka zostaje w dobrych rękach

Konkursu na stanowisko dyrektora biblioteki burmistrz Maciej Dubiel zdecydował się nie ogłaszać. Pełnienie tych obowiązków powierzył jednej z pracownic placówki. Nową dyrektor, od 29 września, jest Aldona Łuczak, która pracuje w bibliotece od 1 sierpnia 1991 roku. Choć mieszka w Lesznie, z Bojanowem jest bardzo związana. 

- To była moja pierwsza praca i przyjechałam tu tak na trochę, ale nie zamieniłabym jej na żadną inną – zaznacza nowa szefowa bojanowskiej biblioteki.

zdjęcia: M. Triebs

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE