Reklama

Biometanownia w Chojnie. Urząd gminy w Pakosławiu czeka na głosy mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Biometanownia w Chojnie. Urząd gminy w Pakosławiu czeka na głosy mieszkańców - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław, poinformował o dalszych krokach związanych z budową zakładu produkcji biometanu w Chojnie. Do końca sierpnia jest czas na składanie uwag i wniosków do planów budowy biometanowni. Wypowiedzieć może się każda zainteresowana osoba.

Co z budową biometanowni w Chojnie?

Z ogłoszenia wójta gminy Pakosław dowiadujemy się, że postępowanie w sprawie wydania decyzji o budowie Zakładu Produkcji Biometanu z Zespołem Kogeneracyjnym i Węzłem Produkcji Nawozów w Chojnie zostało zawieszone do momentu dostarczenia przez inwestora wyników oceny oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko. Po kilku dniach inwestor dokumenty dostarczył po czym procedury urzędowe zostały wznowione. 

W związku z tym przyszła pora na kolejny etap przygotowań do budowy bometanowni w Chojnie. Do 31 sierpnia 2022r. wszyscy zainteresowani mają możliwość zapoznania się z dokumentacją, raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko (dokumenty dostępne na stronie http://www.bip.pakoslaw.pl/dokument/785) oraz składania uwag i wniosków w formie pisemnej, elektronicznej i ustnej.

Gdzie i kiedy dostarczać uwagi do planów budowy biometanowni w Chojnie? 

Uwagi można można przekazać w Urzędzie Gminy Pakosław przy ul. Kolejowej 2, w godzinach urzędowania, w pokoju nr 10 lub przesyłać na dres e-mail: pakoslaw@pakoslaw.pl.

Złożone uwagi i wnioski zostaną rozpatrzone przez Wójta Gminy Pakosław przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji - czytamy w ogłoszeniu.

Więcej o biometanowni mozesz przeczytać TUTAJ  oraz TUTAJ

Mieszkańcy gmny Pakosław sceptyczni w sprawie budowy biometanowni w Chojnie 

Przypomnijmy, o planach budowy biometanowi władze gminy Pakosław poinformowały na początku tego roku. Inwestor - Wielkopolski Hub Biometanowy – zapewnia, że zakład będzie bardzo nowoczesny, bezodpadowy, bezodorowy i przyjazny środowisku. Bazą wykorzystywaną do produkcji biometanu mają być rośliny energetyczne typu sorgo, a także woda.

Mimo zapewnień inwestora oraz władz gminy, plany budowy w Chojnie biometanowni wzbudzają spore kontrowersje. Część mieszkańców gminy jest przeciwna inwestycji, obawiają się, że zakład będzie uciążliwy dla nich i przyniesie szkody środowisku naturalnemu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy