Reklama

Bojanowo. Blisko 8 mln. zł na inwestycje wodno-ściekowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bojanowo

Bojanowo. Blisko 8 mln. zł na inwestycje wodno-ściekowe - Zdjęcie główne

foto Gmina Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Bojanowo rozstrzygnęła przetarg na zadanie, które realizowane będzie dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Reklama

 
W ramach zadania, które nosi nazwę „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Bojanowo” zmodernizowna zostanie oczyszczalnia ścieków oraz doposażony Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Bojanowie. Prace obejmą także przebudowę przepompowni ścieków oraz budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej przy ulicy Wiśniowej. Powstanie tam nowa sieć o długości 177 metrów. Prace modernizacyjne przeprowadzone będą również w stacjach uzdatniania w Bojanowie i Zaborowicach, tak aby zapewnić mieszkańcom jak najwyższą jakość dostarczanej wody.
- Ponadto, w celu prawidłowej obsługi systemu wodno-kanalizacyjnego, w szczególności należytej sprawności oraz drożności sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej planuje się dokonać zakupu niezbędnego do tego sprzętu i wyposażenia. Będą to dwa samochody dostawcze, minikoparka oraz przyczepa do jej transportu. Przyczyni to się do szybszego reagowania na awarie sieci i skróci czas samej naprawy - wylicza burmistrz Maciej Dubiel.
 
 
Inwestycja ma być zakończona w ciągu 18 miesięcy od zawarcia umowy z jarocińską firmą Hydro-Marko, ale samochody i koparka mają się pojawić na terenie gminy jeszcze w tym roku.
 
- Pozyskane dofinansowanie wynosi prawie 5 milionów złotych, a całość kosztować ma około 7,9 miliona. To kolejne ogromne pieniądze pozyskane dla realizacji ważnych dla naszej społeczności przedsięwzięć - podkreśla burmistrz.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE